Utorak 6. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Nedelja 02.08.2015.
19:38
Tanjug A

EP: Srbija "srušila" Francusku za 5. mesto

Juniorska reprezentacija Srbije zauzela je peto mesto na Evropskom prvenstvu u Volosu, pošto je savladala selekciju Francuske 81:70 (9:18, 21:18, 28:16, 23:18).

Tanjug/AP
Foto: Ilustracija

Izabranici selektora Slobodana Klipe loše su otvorili meč i dozvolili rivalu da se odlepi, ali su u nastavku popravili igru i preko Aleksandra Aranitovića i kapitena Vojislava Stojanovića stignu rezultatski priključak do poluvremena.

U nastavku srpski tim dominirao je u skoku i serijom od 14:4 izjednačio rezultat. Do kraja treće četvrtine trojkama Aranitovića i Stojanovića, napravili su preokret. 

Francuska se nije predavala pa je tako u 33. minutu smanjila na 62:60, ali se selekcija Srbije konsolidovala i mirno privela utakmicu kraju. 

Najefikasniji u timu Srbije bio je Aleksandar Aranitović sa 18 poena, Vojislav Stojanović dodao je 11, dok su Slobodan Jovanović, Nikola Popović i David Miladinović postigli po deset.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
ribe20. 2. - 20. 3.
Imate utisak, da neko ogranicava vaše poslovne mogućnosti ili da vam nameće određena pravila ponašanja. Dobro razmislite na koji način treba da se izborite za bolju poslovnu poziciju, nemojte potcenjivati nečiju ulogu. U emotivnom smislu nije vam dozvoljeno baš sve i nemojte preterivati.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
  • 2026 © - vesti online