0
Četvrtak 04.06.2015.
20:35 >> 23:12h

Pirova pobeda Partizana, Zvezdi pol pozicija

U devetom derbiju sezone, Partizan je uspeo da ostavri treći trijumf. U poslednjem meču ligaškog dela Super lige Srbije, crno-beli su pobedili Crvenu zvezdu 92:82, ali više razloga za zadovoljstvo ima četa Dejana Radonjića, koja je zbog pobede u prvom delu šampionata od 16 poena razlike osvojila prvo mesto pred plej-of.

Tanjug
Markus Vilijams i Milenko Tepić vodili su veliku borbu svih 40 minuta

Od prvog sudijskog podbacivanja videla se veća žellja kod čete Duška Vujoševića. Veći deo meča, Partizan je kontrolisao igru, odlični su bili Mačvan, Milutinov, Tepić, Pavlović i Marinković, koji su punili koš crveno-belih iz svih pozicija.

Već kraj prve četvrtine, Partizan je imao +17 - 30:13. Do 36. minuta, crveno-beli su parirali, imali minus od 10-ak poena, koji im je odgovarao zbog trijumfa u prvom meču od 16 razlike. Ipak, tada Nikola Kalinić pravi glupost, dobija tehničku grešku, a onda i isključujuću, pa je Mačvan iskoristio četiri od pet slobodnih bacanja. U sledećem napadu, Milutinov pogađa za velikih +20 - 88:68. Bili su crno-beli na pragu senzacije, ali se u finišu razigrali Marjanović i Vilijams i Zvezdi obezbedili pol poziciju pred plej-of.

U polufinalu, crveno-beli idu na Mega Leks, dok Partizan igra sa valjevskim Metalcem. Polufinalni dueli igraju se na dve dobijene, a prednost domaćeg terena u eventualnim majstoricama imaju beogradski večiti.

Koliko je ovaj ligaški deo bio dosadan govori i poseta u "Pioniru". Samo 3.000 gledalaca pratilo je ovaj meč.

PARTIZAN: Pavlović 20, Tepić 14, Murić 6, Marinković 15, Dalo, Milutinov 8, Mačvan 18, Đumić 2, Andrić 9, Milutinović, Glišić, Bezbradica.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 13, Rebić, Dangubić 9, Mitrović 6, Lazić 10, Blažič 4, Kalinić 4, Marjanović 20, Tejić, Dženkins 11, Jović, Cirbes 5.

Rezultati poslednjeg kola: FMP - Metalac 78:75 (27:17, 11:10, 23:13, 17:26), Konstantin - Tamiš 89:72 (15:15, 18:19, 25:14, 31:24), Vojvodina - Mega Leks 85:76 (26:19, 16:26, 25:16, 18:15), Partizan - Crvena zvezda 92:82 (30:19, 23:22, 19:21, 20:20).

Tabela: Crvena zvezda 13-1, Partizan 13-1, Metalac 8-6, Mega Leks 7-7, Vojvodina 6-8, FMP 4-10, Konstantin 4-10, Tamiš 1-13.

40. minut - Marjanović smanjuje - 89:80. Kraj utakmice - 92:82. Partizan je pobedio, ali je Zvezda sačuvala prvo mesto.
39. minut - Andrić dobija tehničku grešku zbog simuliranja. Zvezda se prenula u finišu. Marjanović zakucava - 89:76. Novo zakucavanja Marjanovića - 89:78. Zvezda blizu prvog mesta pred plej-of.
38. minut - Andrić povećava - 89:71. Trojka Vilijamsa 89:74.
37. minut - Milutinov za +20 - 88:68.  Dženkins smanjuje - 88:69. Pavlović je dobio pet ličnih grešaka i za njega je meč završen. Marjanović pogađa  - 88:71.
36. minut - Isključenje Nikole Kalinića zbog psovanja sudije. Pet bacanja za Partizan.
35. minut - Milutinov zakucava, 80:65. Partizan blizu da nadoknadi 16 poena minusa iz prvog meča. Vilijams smanjuje - 80:67. Pavlović raspoložen, 20 poena - 82:67.

33. minut - Andrić pogađa desetu trojku za Partizan - 75:63.

32. minut - Tehnička greška za Sašu Pavlovića zbog prigovora. Prilika da se Zvezda vrati u igru. Četvrti faul iskusnog beka.
30. minut - Dženkins pogađa iz prodora uz faul mladog Marinkovića - 70:62. Pavlović vraća na +10  -72:62. Kraj treće četvrtine, +10 za Partizan.
28. minut - Lazić drži Zvezdu u igri - 69:57. Kalinić smanjuje - 70:59.
27. minut - Trojka Lazića, njegova druga - 67:55.
26. minut - Nova trojka Marinkovića - 65:52. Novi poeni mladog Marinkovića - 67:52.
25. minut - Pavlović za +12 - 62:50. 15 poena iskusnog beka. Marjanović smanjuje - 62:52.
24. minut - Mitrović smanjuje, 60:50.
23. minut - Trojka Viliajamsa, 58:46. Luka Mitrović pogađa uz faul Murića, 60:48.
21. minut - 11 poena Milenka Tepića - 55:41. Marjanović smanjuje prednost. Sjajni Tepić postiže novu trojku, 58:43.
20. minut - Posle prvog poluvremena ubedljiva prednost Partizana - 53:41.
19. minut - Mačvan poen uz faul Kalinića, 51:39.
18. minut - Murić za +13 - 48:35. Marjanović u seriji - 48:37. Igra se loše u odbrani, pa mnogo poena pada.

17. minut - Marjanović postiže prvi poen iz igre - 43:34. Marinković pogađa trojku, 46:34.

16. minut - Đumić vraća +10 - 41:31. Đumić je dobio četvrtu ličnu grešku. Dženkins ne promašuje sa linije slobodnib bacanja - 41:32.
15. minut - Saša Pavlović je dobio treću ličnu grešku. Hendikep za Partizan. Cirbes zakucava, 39:31.
14. minut - Cirbes smanjuje, 37:29.  Tepić u kontri za +10 - 39:29.
13. minut - Šest poena Dangubića, Zvezda se polako vraća - 34:25. Trojka Marinkovića, 37:25. Vraća raspoloženi Dangubić trojku - 37:28.
12. minut - Lazić je raspoložen kod lidera KLS-a- Partizan i dalje ima sjajan šut sa distance.

11. minut - Serija Zvezde 8:0. Crveno-beli smanjili prednost na ispod 10 - 30:21. Andrić prekida seriju Zvezde - 32:21.

10. minut - Zakucavanje Dangubića, 30:17. Dženkins u finišu četvrtine smanjuje ubedljivu prednost crno-belih, 30:19. Kraj prve četvrtine - 30:19.

9. minut - Partizan mnogo borbeniji, crveno-beli indisponirani. Pavlović sa 10 metara pogađa trojku + 17 - 30:13. Dangubić smanjuje sa linije slobodnih bacanja - 30:15.

7. minut - Lazić pogađa trojku, 22:10. Tepić lako za 24:10.
6. minut - Mačvan za 21:7. Zvezda uspavana u prvoj četvrtini.
5. minut - Tehnička greška za Marjanovića zbog prigovora, Partizan povećava prednost - 17:7. Poeni Milutinova, uz faul, crno-beli superiorni na startu - 19:7.
4. minut - Novi poeni Pavlovića - 13:2. Zakucavanje Blažiča, 13:4. Trojka Vilijamsa, Zvezda se vraća - 13:7. Mačvan vraća trojku - 16:7.
3. minut - Marinković postiže poene iz kontre - 11:2. Furiozan početak Partizana.
2. minut - Tepić postiže novu trojku za crno-bele. Bolji početak Partizana - 6:0. Marjanović postiže prve poene sa linije slobodnih bacanja - 6:2. Nova trojka Pavlovića - 9:2.
1. minut  - Utakmica je počela. Partizan će biti oslabljen neigranjem kapitena Dragana Milosavljevića. U "Pioniru" oko 5.000 gledalaca. Trojka Pavlovića u prvom napadu - 3:0. Pavlovića promašuje oba slobodna bacanja.