Utorak 24. 3. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 04.06.2015.
19:56
Vestionline A

"Reprezentacija uvek ispred ABA"

Predsednik Košarkaškog saveza Srbije (KSS) Dragan Đilas nagovestio je da srpski klubovi neće igrati ABA ligu ako to može da ugrozi učešće reprezentacije na Evropskom prvenstvu.

Tanjug
Srpski klubovi konačno složni: Dragan Đilas, predsednik KSS-a

Đilas je potvrdio da je Svetska košarkaška federacija (FIBA) upozorila KSS da će reprezentacija biti suspendovana iz svih takmicenja, ako srpski klubovi budu igrali ABA ligu koju ona ne priznaje.

- Najveći problem je privatno vlasništvo u toj ligi, šest pojedinaca su vlasnici 20 odsto i toga nema nigde drugde. Klubovi ne misle isto, ali su predstavnici klubova, uključujući Predraga Danilovića iz Partizana i Nebojšu Čovića iz Crvene zvezde, istakli da neće napraviti nijedan potez koji bi doveo do toga da naša reprezentacija ne igra na Evropskom prvenstvu. To je jasan dokaz, ako FIBA kaže da će suspendovati reprezentaciju, oni neće igrati ABA ligu -  rekao je Đilas gostujući u "Kažiprstu" televizije B92.

Đilas je nedavno pozvao čelnike ABA lige i Evrolige u Beograd na sastanak, što je iz Ljubljane odbijeno.

- Dogovor koji je postignut 13. aprila je predviđao da će fizička lica izaći iz lige i prepustiti je klubovima. Moja ideja je da pomirimo FIBA i Evroligu, koje imaju svoj sukob, da to bude regionalna liga klubova, pa da tražimo da ih FIBA prihvati. Jednostavno, mora da postoji razumevanje, ako ste na jedan način radili 10 godina, morate da se promenite ili ćete da propadnete - rekao je prvi čovek srpske košarke.

On je dodao da je predlog regionalne lige koji je dala FIBA neprihvatljiv jer nema prolaznost u Evroligu.

- Ne postoji nikakav izbor, ovde se bira da li želite da vam zemlja igra na Evropskom prvenstvu ili ne. Nadam se da neće docih do toga. Mislim da ne postoji čovek u ovoj zemlji koji ne bi izabrao da se naša reprezentacija bori za zlato i Olimpijske igre. Ali, i dalje verujem da možemo da sednemo, razgovaramo i da se problem reši. Ta liga je dala doprinos razvoju košarke u regionu, naši klubovi su je osvajali, niko nije protiv, ali mora da se napravi transformacija - zaključio je Đilas.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
  • 2026 © - vesti online