0
Nedelja 17.05.2015.
20:44 >> 23:30h

Zvezdina demonstracija sile protiv Partizana!

Crvena zvezda je pobedila Partizan 92:76 u derbiju sedmog kola Košarkaške lige Srbije i zadržala stopostotni učinak u domaćem prvenstvu. Bio je ovo najubedljiviji trijumf čete Dejana Radonjića u ovoj sezoni u duelima sa crno-belima (skor 6:2 za crveno-bele).

Tanjug
Boban Marjanović pružio je solidnu partiju u pobedi nad ljutim rivalom

Opet je do izražaja došla duža klupa crveno-belih. Dobre role Vilijamsa na početku meča, Cirbesa tokom treće četvrtine i sjajnog Kalinića u poslednjem periodu igre, bili su dovoljni Zvezdi da nanese težak poraz ljutom rivalu. Crno-beli, bez najboljeg košarkaša Aleksandra Pavlovića, nisu mogli više. Dok je Milan Mačvan imao snage, Partizan se držao do finiša treće četvrtine, ali je onda trojka sa centra kapitena domaćina Luke Mitrovića, za 67:56, čini se, rešila pitanje pobednika.

Tanjug
Navijači Crvene zvezde imali su razloga za radost u "večitom derbiju"

Uz limitirani broj igrača, centar kluba iz Humske Nikola Milutinov već u 22. minut je imao četiri lične greške, a "promaju" ispod koša je odlično koristio Majk Cirbes, koji je odigrao jednu od najboljih partija u dresu crveno-belih. Tračak nade za Partizan bio je početkom poslednje četvrtine, kada je Tepić smanjio na 67:62, ali onda na scenu stupa reprezentativac Srbije Nikola Kalinić, koji je sa dve trojke rešio pitanje pobednika.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 8, Dangubić 5, Mitrović 8, Lazić 8, Blažič 4, Kalinić 22, Marjanović 10, Kaplanović, Tejić, Dženkins 9, Jović 6, Coirbes 12.

PARTIZAN: Tepić 3, Murić 5, Marinković 6, Dalo 4, Milutinov 10, Milosavljević 12, Mačvan 25, Đumić, Andrić 6, Milutinović, Glišić, Bezbradica 5.

40. minut - Kraj utakmice - 92:76, Zvezda je nanela prvi poraz Partizanu u KLS-u.
38. minut - Nova trojka Kalinića, 85:66. Marinković vraća, 85:69.
37. minut - Kalinić postiže trojku, uz faul Daloa - 82:64., Zvezda je pobedila Partizan.
36. minut - Čarls Dženkins pogađa za +14, 78:64.
35. minut - Zvezda na pragu pobede, 76:63, poeni Marjanovića.
34. minut - Kalinić poentira uz faul - 74:62, Zvezda na pragu šeste pobede u sezoni nad Partizanom.
33. minut - Marjanović za +10 - 72:62.
32. minut - Edo Murić pogađa trojku za priključak - 67:59. Tepić pogađa uz faul, crno-beli se ne predaju - 67:62. Mini serija gostiju 6:0 u poslednjoj četvrtini. Branko Lazić pogaša drugu trojku, 70:62.

30. minut - Trojkom Luka Mitrovića sa pola terena, Zvezda opet imao dvocifrenu prednost - 67:56.

28. minut - Nekoliko promašaja Dženkinsa, ali Mačvan nije postigao trojku za izjednačenje. Odličan ofanzivni skok Partizana. Jović siguran sa linije bacanja - 59:54. Cirbes vraća Zvezdi +7 - 61:54. Dobra igra Nemca, njegovih 11 poena.
26. minut - Trojka Bezbradice, ali Luka Mitrović vraća istom merom, 57:52. Dobra rola Bezbradice, 57:54. Vezanih pet poena krilnog centra Partizana.
25. minut - Mačvan je nezadrživ, 52:49. Crno-beli se vraćaju u igru. Cirbes povećava - 54:49.
22. minut - Milutinov i Andrić imaju po četiri lične greške.

21. minut - Milutinov smanjuje na 49:41. Mačvan već ima 18 poena, 49:43.

20. minut - Cirbes pogađa sa linije slobodnih bacanja, 44:39. Kalinić za +7 - 46:39. Posle prvog poluvremena, Zvezda vodi 47:39.

17. minut - Serija Partizana 7:0. Mačvan igra simultanku - 40:35.
15. minut - Dangubić je vezao pet poena. Milutinov ima tri lične greške, problem za Vujoševića.

14. minut - Milan Mačvan nastavlja da puni koš Zvezde, 13 poena je postigao krilni centar Zvezde. Dangubić zakucava, 30:23.

12. minut - Novi poeni Milana Mačvana, 26:20. Radonjić mora da traži tajm-aut. Blažič prekida mini seriju Mačvana, 28:20.
11. minut - Mačvan najraspoloženiji u Partizanu, njegovih devet poena, 26:18.
10. minut - Dženkins pogađa, 8:0 serija Zvezde - 22:14. Jaka Blažić zakucava u kontri. Zvezda bna +10 - 24:14. Mačvan prekida seriju crveno-belih, 24:16. Dženkins pogađa uz zvuk sirene. Posle prve četvrrtine - 26:16.
9. minut - Serija Zvezde 6:0. Domaćin vodi 20:14.
6. minut - Trojka Vilijamsa, 12:8. Milutinov smanjuje - 12:10. Kalinić, prvi poeni - 14:10.
5. minut - Marjanović poentira - 9:5. Novi poeni Mačvana za Partizan - 9:7.
4. minut - Vilijams je fauliran u šutu za tri poena. Siguran je Amerikanac dva puta, njegovia četiri poena dosad - 7:5.
3. minut - Milosavljević postiže prve poene za Partizan. Branko Lazić pogađa trojku - 5:2. Mačvan postiže koš uz faul - 5:5.
2. minut - Prvi poeni Viljamsa na meču - 2:0.
1. minut - Pionir nije dupke pun kao u ABA ligi. Ima oko 20-ak navijača Partizana.