0
Subota 25.04.2015.
20:49 >> 23:05h

ABA: Zvezda od sjaja do očaja, ali na kraju - pobeda

Crvena zvezda je povela 1:0 u finalnoj seriji ABA lige. Crveno-beli su se u drugom poluvrmenu kockali sa nervima navijača u punom "Pioniru", ali na kraju je rutinski stigla do pobede - 68:59.

Tanjug
Kapitenski. Luka Mitrović je bio najefikasniji u redovima crveno-belih

U prvom poluvrmenu, četa Dejana Radonića demonstrirala je silu protiv Zagrepčana. Furioznom igrom u prvoj četvrtini, crveno-beli su oduvali rivala, koji u prvih 10 minuta nije znao šta ga je snašlo u "hramu" srpske košarke. Veoma brzo na semaforu je pisalo 40:17 i tada se činilo da je puleni Jasmina Repeše da dožoive fijasko u Bepogradu.

Međutim, u nastavku druga priča. Grč se uvukao u redove domaćina, kojima ništa nije polazilo od ruke, dok su s druge strane gosti iz Zagreba iz minuta u mihnut smanjivali prednost, koja je u 28 minutu bila samo +5 (47:42). Onda na scenu stupa Jaka Blažič, koji sa sedma vezanih poena odlepljuje crveno-bele, da bi početkom četvrte deonice meča, Lazić pogadio trojku za 59:44. Tada je utakmica bila rešena. Zagrepčani su u nekoliko mahova pripretili, smanjivši na sedam poena razlike, ali nisu imali snage za neizvesni zavšnicu.

Osim velikog pada u trećoj četvrtini, Dejana Radonića može da zabrine povreda Marjka Cirbesa, koji je u početkom poslednjeg perioda igre morao u svlačionicu zbog povrede mišića. Takođe, i NIkola Kalinić je nezgodno pao u finišu susreta, ali očekuje se da će biti spreman za drugi meč, koji je na programu u nedelju od 20.30 časova.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili kapiten Luka Mitrović i Boban Marjanović. Mitrović je ubacio 18 poena, dok je Marjanović susret završio sa 15 poena i 12 skokova. Zvezdini Amerikanci odigrali su očajan meč, Vilijams je bio bez poena, dok je Čarls Dženkins ubacio samo četiri. Jedini dvocifren učinak kod Zagrepčana imao je Luka Babić - 12 poena.

40. minut - Gordić iz kontre smanjuje, samo šest razlike za Zvezdu, 65:59. Dženkins sa linije slobodnih bacanja "overava" Cedevitu - 66:59. Kraj utakmice - 68:59.
39. minut - Zvezda na pragu pobede, 65:57. Još 70 sekundi do kraja.
38. minut - Cedevita nije iskoristila nekoliko napada. Zvezda to kažnjava trojkom Blažiča, 65:55. Kalinić promašuje zakucavanje i opet daje nadu gostima.
36. minut - Mitrović ne da gostima da priđu, 62:53. Zakucavanje Babića, 62:55.
34. minut - Mario Delaš smajuje, 61:53.
33. minut - Serija gostiju 7:0, Cedevita smanjuje na 59:51. Marjanović opet na +10 - 61:51.
32. minut - Žganec je jedna od najboljih u redovima Cedevite. Povreda Cirbesa, Nemac je izašao sa terena. Ukić trojkom opet vraća goste u igri - 59:49.
31. minut - Blažič je pokrenuo Zvezdu, domaćin na +12 - 56:44. Trojka Lazića za bezbrižnih +15, 59:44.
30. minut - Cirbes koš i faul, lakše se diše za crveno-bele, 52:43. Kraj treće četvrtine, 54:44
29. minut - Žganec smanjuje na samo minus 5 - 47:42. Velika kriza crveno-belih. "Pionir" zanemeo. Blažič prekida seriju Cedevite, 49:42.
28. minut - Zvezda za osam minuta samo pet poena. Loša igra čete Dejana Radonjića u trećem periodu igre.
26. minut - Žganec smanjuje na samo -9, 47:38. Samo je Mitrović postigao poene za domaćina u trećoj četvrtini.
25. minut - Miro Bilan sa linija slobodnih bacanja smanjuje na "samo" 47:33.

22. minut - Treća trojka Luke Mitrovića i opet je Zvezda na +20 - 47:27. Tomas smanjuje, 47:30.

21. minut - Babić pogađa drugu trojku, Cedevita smanjuje, 42:27. Mitrović povećava na 44:27.
20. minut - Kraj poluvremena, Zvezda vodi 42:24.
19. minut - Nemanja Gordić pogađa trojku, 40:22. Trener Zvezde Dejan Radonjić mora da zatraži tajm-aut jer je došlo do malog opuštanja crveno-belih.
18. minut - Dominacija Zvezde se nastavlja. Crveno-beli na +21 - 40:19.
15. minut - Babić pogađa trojku za goste, za 32:12, a navijači u "Pioniru" mu aplaudiraju, dobar pokazatelj dešavanja na terenu. Dominacija crveno-belih.
14. minut - Dangubić zakucava za 30:9. Zvezda, već sada može da se kaže, na pragu prve pobede u finalnoj seriji.
12. minut - Razlika samo raste, i Cirbes se upisao u listu strelaca, 26:9.
10. minut - Fenomenalna igra Zvezde, Cedevita očajna, domaćin na +16, 24:8. Posle prve četvrtine, 24:9.
8. minut - Zvezda na +11 - 21:8.
6. minut - Odlična igra Luke Mitrovića, Zvezda na +6, 14:8. Osam poena kapitena Zvezde.
2. minut - Boban Marjanović već na startu zadaje velike muke gostima - 5:2.