0
Petak 03.04.2015.
18:32 >> 20:52h

Zvezda ne ume da pobedi kad se lomi!

Novi meč - stara priča! Zvezda ne ume da dobije neizvesnu utakmicu u Evroligi. Žalgiris je pobedio crveno-bele u Kaunasu 76:70, tako da su Beograđani ostali na samo tri pobede u Top 16 fazi najjačeg klupskog takmičenja.

kkcrvenazvezda.rs
Jaka Blažič i Amerikanac iz Žalgirisa Džejmsa Anderson vodili su i u Kaunasu bespoštedne borbe

Po ko zna koji put, kada se lomi, Zvezda nema "meč vinera", igrača koji bi povezao konce u napadu. Kada je Jaka Blažič u 34. minutu doveo crveno-bele u vođstvo 62:56, činilo se da sve ide na vodenicu srpskog tima. Međuitim, razigrali su se Čeri i Jankunas i Žalgiris je uveo meč u neizvesnu završnicu.

Poslednja tri minuta, četa Dejana Radonjića je brzopletim šutevima za tri poena Vilijamsa i Dženkinsa, promašajem Kalinića i samo jednim realizovanim bacanjem reprezentativca Srbije u poslednjem minutu, uz sjajan alej-up Čerija i Andersona, ponovo poražena od Žalgirisa u neizvesnom meču (kao u Beogradu).

U poslednjem napadu Žalgirisa, kod rezultata 73:70, Milaknis je 10 sekundi pre kraja pogodio trojku preko ruke Marjanovića i to je bio kraj Zvezdinih nada da može da ostvari drugi trijumf u gostima u ovoj fazi takmičenja u Evroligi.

Posle prvog poluvremena, Žalgiris je imao +13, ali je onda Zvezda odigrala fenomenalno i uspela treći periodi igre da dobije čak sa 28:11, ali opet taj kobni finiš, koji je Zvezdi po ko zna koji put u prethodne dve sezone, odneo već viđeni trijumf.

U narednom kolu, u "Areni" stiže Panatinaikos, a to je dobra prilika za crveno-bele da se oproste pobedom i pomognu Saši Obradoviću da se sa Albom domogne četvrtfinala.

ŽALGIRIS: Čeri 17, Lekavičijus 2, Vene 3, Gudaitis 6, Songaila 4, Lipkevičijus, Jankunas 19, Javtokas 2, Milaknis 11, Anderson 10, Tarolis, Ulanovas 2.

CRVENA ZVEZDA: Vilijams 2, Rebić, Dangubić 7, Mitrović 7, Lazić, Blažič 8, Kalinić 5, Marjanović 14 (12 sk), Tejić 2, Dženkins 12, Jović 6, Cirbes 7.

40. minut - Kalinić smanjuje sa linije slobodnih bacanja (samo jedno), 73:70. Trojka Milaknisa, gotovo je 76:70.
39. minut - Kakav alej-up Čeri - Anderson, 73:69. Neverovatan potez Amerikanaca u zelenom dresu.
38. minut - Marjanović sa linije slobodnih bacanja izjednačuje, 69:69. Opet Jankunas, 71:69.
37. minut - Trojka Jankunasa, 69:67. Pre toga Dženkins je promašio zicer u kontri. Poslednji tajm-aut za Zvezdu.
36. minut - Čeri izjednačuje, 64:64. Mitrović iz odbitka za prednost Zvezde, 64:66. Čeri postiže 17. poena, 66:66.
35. minut - Poeni Dženkinsa, 60:64. Songalija pogađa uz faul Mitrovića. Žalgirisa na samo minus 2.
34. minut - Čeri smanjuje na samo dva za Zvezdu, 60:62. Sada Radonjić mora da zatraži tajm-aut da prekine seriju domaćina.
33. minut - Trojka Blažiča, za najvećih +6 Zvezde, 62:56. Trener Krapikas mora da zatraži tajm-aut. Songalija smanjuje, 58:62.
32. minut - Novi koš Vila Čerija, 56:57.Cirbes ne da vođstvo Zvezdi, 56:59.
31. minut - Nova trojka Čerija, 54:55. Koš Blažiča, 54:57.
30. minut - Dangubić siguran sa linije slobodnih bacanja, 51:54. Jović sa linije slobodnih bacanja postiže poene, posle tri četvrtine, 51:55.
29. minut - Cirbes vraća Zvezdi +4. Čeri pogađa trojku, 51:52.
28. minut - Tejić za 46:50. Najveća prednost Zvezde.
27. minut - Marjanović za vođstvo Zvezde, 44:45. Ulanovas opet vraća prednost domaćina. Trojka Dženkinsa, 46:48.
26. minut - Dženkins pogađa, samo poen razlike za domaće, 44:43. Zvezda ima loptu.
25. minut - Milahnis za 44:36. Žalgiris se ponovo odlepio na solidnu prednost. Trojka Dangubića, 44:39. Poeni Mitrovića, samo minus 3, 44:41.
24. minut - Jankunas prekida seriju Zvezde, 42:36.
23. minut - Kalinić siguran sa linije bacanja, serija gostiju 9:0. Zvezda na smao minus 4, 40:36.
22. minut - Poeni Mitrovića uz faul, Zvezda na samo minus 6.
21. minut - Prvi poeni na meču za Kalinića, 40:29. Trojka Dženkinsa, serija Zvezde 5:0. Trener Žalgirisa odmah traži tajm-aut.
20. minut - Posle prvog poluvremena, vođstvo Žalgirisa 40:27. Trojka Menea za najvežu prednost Žalgirisa.
19. minut - Deset poena Marjanovića, 31:26. Nova trojka domaćina, Milahnis za 34:26.
18. minut - Milahnis povećava prednost domaćina, 28:24. Anderson odlepio domaćina, 31:24.
17. minut - Osam poena Marjanovića, 26:24.
16. minut - Trojka Jovića, 22:22. Jankunas sa linije bacanja siguran, 24:22. Opet Jankunas, 26:22.
15. minut - Džejms Anderson poen uz faul Dangubića, vodi Žalgiris 22:19.
13. minut - Novi poeni Cirbesa, 16:19. Čeri izjednačuje, trojka - 19:19.
12. minut - Prvi poeni Majka Cirbesa, 14:16. Dženkins povećava vođstvo Zvezde, 14:18.
11. minut - Žalgiris opet vodi, Gudaitis je siguran sa linije slobodnih bacanja, 14:12. Dangubić postiže prve poene, 14:14.

10. minut - Milahnis smanjuje 9:10, ali Vilijams postiže prve poene, 9:12. Trojka Jakunasa, 12:12. Posle deset minuta - 12:12. Loša igra obe ekipe.

9. minut - Marjanović siguran sa linije bacanja, 7:10.
8. minut - Marjanović zakucava uz faul, Zvezda vodi 8:5. Anderson smanjuje, 8:7.
7. minut - Blažič sa linije slobodnih bacanja precizan,  5:6.
6. minut - Trojka Jankunasa, 5:4.
5. minut - Jović prekida lošu seriju obe ekipe. Prvo vođstvo Zvezde, 2:4. Domaćin pet minuta bez koša, ali ni Zvezda nije mnogo bolja.
4. minut - Više od dva minuta bez koša za obe ekipe.
2. minut - Marjanović postiže prve poene - 2:2.
1. minut - Žalgiris je poveo 2:0. Zvezda nije realizovala dva napada.