0
Subota 14.02.2015.
16:51 >> 20:29h

ABA liga: Partizan samleo "cibose", povreda Milutinova

Crno-beli su nastavili seriju pobeda u ABA ligi i napravili odličnu uvertiru pred finalni turnira Kupa Srbije u Nišu. U "Draženovom domu" Partizan je demolirao Cibonu 81:64 u 22. kolu ABA lige. Senku na trijumf srpskog šampona bacila je povreda Nikole Milutinova u finišu treće četvrtine, zbog koje je centar Partizana morao da napusti teren uz bolnu grimasu. On je istegao list leve noge.

Fonet/A. K.
U seriji: Milan Mačvan, krilni centar Partizana

Podmlađeni "cibosi" pružili su otpor samo u prvoj četvrtini. Na startu drugog perioda igre, zahvaljujući poenima Murića, Milutinova i Pavlovića, Partizan se odlepio na dvocifrenu prednost. Sredinom tog perioda igre bilo je već +20 za crno-bele i tada je već bilo jasno da će gosti da ostvare i devetu uzastopnu pobedu u regionalnom takmičenju.

U nastavku, crno-beli su imali i prednost od 33 poena, pa je do kraja utakmice samo bilo otaljavanje posla pulena Duška Vujoševića. Najefikasniji u Partizanu bio je Aleksandar Pavlović sa 17 poena, Milosavljević i Milutinov su postigli po 13, a Murić 11. Kod domaćina, istakli su se Žižić sa 17 i Jagodić Kuridža i Mavra sa po 13 poena.

Za četu Duška Vujoševića prvi put je zaigrao Božo Đumić, pojačanje srpskog šampiona iz Vojvodine.

40. minuta - Kraj utakmice - Partizan je pobedio 81:64.
30. minut - Posle tri četvrtine, ubedljiva prednost Partizana - 41:68.
28. minut - CIbona je smanjila prednost Partizana koja je iznosila i 33 poena - 40:67.
24. minut - Partizan demolira Cibonu u "Draženovom domu" - 30:61.
22. minut - Pavlović pogađa trojku za +23 crno-belih, koji se poigravaju sa domaćinima.
20. minut - Posle prvog poluvremena, Partizan vodi 50:28.
17. minut - Partizan nastavlaj da melje Cibonu. Odličan Milutinov - 26:44. Partizan na +20 - 46:26 posle poena Bezbradice.
16. minut - Murić pogađa trojku za +13 crno-belih - 39:26. Tehnička za klupu Cibone.
12. minut - Dobar start Partizana u drugoj četvrtini  -21:29.
10. minut - Posle prve četvetine vodi Partizan 25:21.
9. minut - Kuridža smanjuje na 21:18. Pavlović pogađa sa distance, njegov pet poen, 18:23.
8. minut - Milosavljević pogađa za +5 Partizana. U igri je i Božo Đumić, najnovije pojačanje crno-belih.
6. minut - Trojka Mavre 14:16.
5. minut - Tepić za +5 Partizana, 16:11.
4. minut - Igra se bez odbrana - 11:10. Milutinov sa linije slpbodnih bacanja siguran, 11:12.
3. minut - Mnogo koševa na startu meča. Trojka Gabrića, vodi Cibina prvi put  - 9:8.
2. minut - Žižić zakucava za 4:4, Milutinov vrća prednost Partizana. Murić iz kontre za 4:8.
1. minut - Utakmica je počela. Prvi poeni na meču postiže Edo Murić. Tepić za vođstvo Partizana 4:2.