1
Nedelja 08.02.2015.
16:43

ABA: Pala i Zvezda!

Svemu dođe kraj, pa i neverovatnoj seriji Crvene zvezde od 20. vezanih pobeda u ABA ligi. Izabranici Dejana Radonjića pretrpeli su prvi poraz u regionalnom takmičenju, a od njih je u 21. kolu bolja bila Krka (77:67)

ABA/Krka/Drago Perko/kosarka.si
Buker je iz duela sa Marjanovićem izašao kao pobednik

Poslednji vapaj Zvezda je imala u 35. minut kada je Jaka Blažič zakucao za samo dva poena deficita (63:61), ali je usledila furiozna serija domaćina od 7:0, posle čega je sve mirisalo da će crveno-beli pretrpeti prvi poraz na Jadranu.

Izostanak spoljnog tandema Dangubić - Jović bio je koban po crveno-bele, pošto je Markus Vilijams ponovo zakazao u šutu iz igre (18-5).

Pogubljeno je delovao lider šampionata od samog susreta. Vidna istrošenost, što emotivna, što fizička na kraju je uzela danak u potpuno "ludom" meču u Novom Mestu, gde su isključenje zaradili i Branko Lazić (simuliranje, pa koškanje sa Bukerom) i strateg Dejan Radonjić (dva burna protesta).

Zvezda je u nekoliko navrata uspevala rezultatski da se uključi u meč, ali jetim Aleksandra Džikića u tim trenucima ostao staložen, pogodio važne šuteve i na kraju potpuno zasluženo slavio.

Ruka domaćih igrača potpuno je bila opuštena od samog starta meča. Sjajno je meč započeo Kris Buker, da bi ga na kraju ispratili Jasmin Hukić i Malkom Armsted. Njih trojica zbirno su ubacili 56 poena, a na momente im se priključiko i Vanmene sa koji je na kraju meča upisao 11 poena.

Kod Zvezde je najefikasniji bio Čarls Dženkins koji je "bljesnuo" krajem druge i početkom treće deonice, ali to je bilo sve što je viđeno od popularnog "Đenke". Iza njega bio je gore pomenuti Vilijams sa 12 (7 as), a Nikola Kalinić dodao je 10, uz devet uhvaćenih lopti.

Krka: Kastrati 4, Rojc 2, Vanmene 11, Armsted 18 (7 as), Mulalić, Joksimović 4 (6 sk, 6 as), Buker 18 (6 sk). Hukić 20 (9 sk), Zatežić, Ritlop.

Crvena zvezda: Vilijams 12 (7 as, 6 izg), Rebić, Aranitović, Mitrović 7 (6 sk), Lazić 2, Blažič 10, Kalinić 10 (9 sk), Marjanović 9 (11 sk), Kaplanović, Tejić, Dženkins 13, Cirbes 4.

OVDE PROČITAJTE TOK UTAKMICE:

40. minut - Utakmica je završena. Pobeda Krke (77:67).
38. minut - Hukić pogađa trojku, pa dvojku i otklanja svaku sumnju oko pobednika. Crvena zvezda će pretrpeti prvi ovosezonski poraz (77:62).
37. minut - Posle dugo vremena Krka na "plus 10". Sve ide ka tome da će crveno-beli pretrpeti prvi ovosezonski poraz.
36. minut - Sudije potpuno pogubile konce, isto kao i Zvezda (70:61).
35. minut - Samog su ostavili crveno-beli Malkoma Armsteda van linije 6.75. Ovaj to odmah kažnjava (63:59). Blažič je zakucao u narednom napadu, ali je prvo Armsted ubacio još jednu trojku, a onda i Vanmene dvojku (68:61).
33. minut - Zvezda dodaje gas! Trojka Blažiča za svega poen zaostatka (60:59).
31. minut - Kalinić je treću deonicu otvorio trojkom (57:55). Novi protest Dejana Radonjića, tehnička (druga) i automatsko isključenje.
30. minut - Završena je treća četvrtina. Zvezda na "minus pet" (57:52)
28. minut - Lazić zbog simuliranja faula u napadu dobija tehničku grešku, a gosti iz tog napada postižu tri poena. Nervoza je nastavljena, a Lazić je zbog koškanja sa Bukerom zaradio novu tehničku i ujedno peti faul. Domaći su odoleli svakom Zvezdinom naletu (55:46).
26. minut - Kalinić pogađa dalekometni hitac. Prati ga Majk Cirbes koji pogađa uz faul. Međutim, bio je neprecizan sa linije penala (48:42).
24. minut - Malkom Armsted pogađa "2+1". U narednom napadu tim sa Malog Kalemegdana prima jefine poene od strane Hukića (48:37). Radonjić reaguje tajmautom.
23. minut - I drugi Zvezdin Amerikanac (Markus Vilijams) postaje dvocifren. Približio je svoju ekipu na četiri poena deficita, ali Hukić na drugoj strani za Krku postiže prve poene u nastavku (43:37).
21. minut - Počeo je treći period. Čarls Dženkins je raspoložen za igru. "Dugom dvojkom" postaje prvi dvocifreni u Crvenoj zvezdi.
20. minut - Prvo poluvreme je završeno (41:32).
19. minut - Faul u napadu načinio je Branko Lazić, što je izazvalo burnu reakciju sa klupe Zvezde. Tehnička Dejanu Radonjiću.
18. minut - Jasmin Hukić trojkom vraća dvocifrenu prednost Krki (40:28). Džekins sa linije za slobodna bacanja prekida seriju domaćina od 10:0.
17. minut - Ponovo su se izabranici Dejana Radonjića opustili. Gosti to maksimalno koriste. Uzvraćaju serijom 7:0 (37:28).
15. minut - Zvezdina serija traje. Trenutno je 13:0. Džikić je pokušao da je "preseče" minutom odmora. Uzalud...
13. minut - Arbitri ne praštaju drsko ponašanje. Vilijams je odgurnuo Rojca, posle čega je zaradio tehničku grešku.
12. minut - Kalinić se upisuje iz kontre. Zakucavanjem spušta zaostatak ispod deset poena (25:17).
11. minut - Cirbes posle asistencije Nikole Kalinića zakucava i koliko toliko smanjuje prednost. Agresivna odbrana crveno-belih od početka druge deonice.
10. minut - Završena je prva četvrtina (25:13). Crveno-beli će pod hitno morati nešto da promene ukoliko ne žele da osete gorčinu poraza u ABA ligi.
8. minut - Gostima gotovo sve polazi za rukom. Zvezda deluje potpuno pogubljeno (21:8)
6. minut - Serija promašaja na obe strane. Rezultat nepromenjen.
4. minut - Najiskusniji u redovima Krke, Jasmin Hukić, vezuje pet poena i primorava Dejana Radonjića da zatraži tajmaut (12:5)
3. minut - Centar gostiju sada pogađa i trojku. Zvezda bi u tom segmentu mogla da se nađe u problemu, s obzirom da je Buker dosta pokretljiviji od Bobana Marjanovića. Mitrović zakucavanjem donosi izjednačenje, ali je Buker ponovo pogodio van reketa.
1. minut - Utakmica je počela. Već u prvom napadu Marus Vilijams pogodio je za tri poena. Kris Buker uzvraća pogotkom za dva.