0
Utorak 20.04.2010.
19:53

Partizan ubedljiv protiv FMP

Košarkaši Partizana pobedili su u dvorani "Pionir" ekipu FMP Železnika ubedljivim rezultatom 79:67 (17:12, 21:20, 28:18, 13:17) u meču 4. kola Superlige Srbije.

Pred oko 2.000 gledalaca u beogradskom "hramu košarke" izabranici Duška Vujoševića su od samog starta utakmice nametnuli svoj ritam i već posle nekoliko uvodnih minuta imali su devet poena prednosti - 15:6. Međutim, gosti iz Železnika su uspeli da se krajem prve i početkom druge četvrtine približe na samo dva poena zaostatka (21:19), ali je to otprilike bilo sve što su uspeli da urade u večerašnjoj utakmici.

U nastavku meča, agresivnom igrom u odbrani i brzim i efikasnim kontranapadima Partizan je brzo stekao vođstvo od 10 razlike (51:41), koje je do kraja povećavao do maksimalnih "+23" u 34. minutu - 73:50.

Nešto opuštenijom igrom u poslednjih šest minuta, Partizan je dozvolio FMP da ublaži poraz koji je na kraju iznosio podnošiljivih 12 razlike.

Najbolji u pobedničkom timu bio je Aleks Marić sa 16 poena i četiri skoka, uz odličan šut iz igre za dva poena 5/5. Veoma dobru partiju pružio je i Lester Mekejleb, strelac 14 koševa, uz pet asistencija. Aleksandar Rašić imao je 13 poena, Lorens Roberts 11, uz 14 skokova, a Branislav Đekić 10 pogodaka.

Na drugoj strani, Miroslav Raduljica ubedljivo najkorisniji igrač u timu "pantera" sa 21 poenom, doduše 10 sa linije penala, dok je Filip Videnov ubacio 14 koševa.

Partizan sada ima skor 3-1, dok je FMP doživeo drugi poraz, uz isto toliko pobeda.

Meč u "Pioniru" gledalo je oko 2.000 gledalaca i nije bilo, kao što su pojedini mediji najavili, bacanja sezonskih ulaznica na parket od strane navijača crno-belih, koji su u toku dana demantovali informaciju da će to učiniti zbog sukoba sa upravom nastalog oko raspodele karata za F4.

Trener Partizana Duško Vujošević bio je zadovoljan ostvarenom pobedom.

"Pobedili smo dobru ekipu FMP-a, maksimalno smo se koncentrisali i imali smo dobro trčanje i cirkulaciju lopte. Istina, nije nam došao u najboljem trenutku ovaj meč, pošto već u petak igramo polufinale Jadranske lige protiv Hemofarma. Idemo u Zagreb prilično potrošeni, kao i naš rival Hemofarm", rekao je Vujošević.

Košarkaši kragujevačkog Radničkog pobedili su na svom terenu ekipu Hemofarma rezultatom 75:64 (29:13, 21;20, 14:11, 11:20) u meču 4. kola Superlige Srbije.

Tim Mute Nikolića furiozno je počeo meč nošen podrškom 2.500 navijača u "Jezeru" i već posle prve deonice imao je 16 poena razlike (29:13)! Smušeni gosti prosto nisu znali gde se nalaze, a na poluvremenu su imali zaostatak od 17 razlike (33:50).

Kada je posle treće četvrtine razlika iznosila celih 20 poena prednosti za Radnički (64:44), činilo se da će Vrščani doživeti potpuni debakl, ali su gosti ipak uspeli da u poslednjoj deonici meča ublaže poraz.

Odličnu partiju pružio je Vukašin Aleksić, koji je postigao 21 poen, šut iz igre 5/10, imao četiri dodavanja i dva skoka. Veliku pomoć imao je u Čakareviću, strelcu 17 poena, uz 10 skokova, i Mladenu Pantiću, koji je postigao 15 koševa.

Na drugoj strani, Hemofarm je predvodio Bojan Krstović sa 16 poena. Mladen Borisov je postigao 11, a Milan Mačvan 10 pogodaka.

Radnički se izjednačio na deobi prvog mesta sa Partizanom i Hemofarmom, sva tri tima imaju po tri pobede i jedan poraz.