0
Nedelja 11.01.2015.
18:47 >> 21:08h

ABA: Zvezda "na mišiće" za 17-0!

Crveno-beli nisu briljirali, ali su uspeli da pobede Mega Leks u Sremskoj Mitrovici 77:75 i tako ostvare i 17. pobedu u regionalnoj ABA ligi.

abaliga.com/Crvena zvezda Telekom
U formi: Nikola Kalinić, krilo Crvene zvezde

Kada je dva minuta pre kraja Kalinić postigao trojku za 74:64 činilo se da će Crvena zvezda da lako uvede meč u završnici. Međutim, poenima Jokića i Miljenovića, domaćin je smanjio u uveo meč u uzbudljiv finiš.

Posle promašaja Blažiča, Mega je imala napad za pobedu, pri rezultatu 74:75, ali je Jokić brzopleto predao loptu u ruke Vilijamsu, a Blažič iz kontre postiže poene za 77:74. Miljenović je sa linije bacanja pogodio jednu, drugo namerno promašio, ali je loptu uhvatio Boban Marjanović, pa je Zvezda zadržala oreol nepobedivosti u ABA ligi.

Duža klupa odlučila je pobednika, uz raspoloženom Nikolu Kalinića, koji je u poslednjpoj četvrtini bio odličan. Iako su bili gosti, crveno-beli su se osećali kao kod kuće, jer je 90 odsto gledalaca u dvorani u Sremskoj Mitrovici navijao za izabranike Dejana Radonjića.

Nikola Kalinić bio je najefikasniji u ekipi Zvezde sa 19 poena, šest skokova i četiri asistencije, a 15 poena dodao je Jaka Blažič. Luka Mitrović ubacio je devet, Boban Marjanović osam uz šest skokova, a osam poena ubacio je i Majk Cirbes.

U ekipi Mege najefikasniji je bio Dejan Musli sa 17 poena i 11 skokova, Nenad Miljenović ubacio je 14 poena i imao šest asistencija. Nenad Krstić i Rade Zagorac dodali su po 12 poena.

40. minut - Zakucavanje Jokića, samo dva poena prednost za Zvezdu. Vilijams na liniji slobodnih bacanja, pogađa samo jednom, 72:75. Poeni Milejnovića, samo poen razlike, 74:75. Blažič pogađa, 74:77. Vilijams je uhvatio važnu loptu. Miljenović pogađa prvo bacanje, drugo namerno promauje, ali je Marjanović uhvatio loptu. KRAJ 75:77.
39. minut - Miljenović pogađa uz faul Blažiča, nova drama u Mitrovici, 70:74.
38. minut - Minut i po nijedna ekipa nije postigla poene. Post prekida Kešelj, 64:71. Trojka Kalinića, njegov 19. poen, Zvezda na +10, ali vraća trojku Jokić.
36. minut - Razigrao se Nikola Kalinić, 71:62 za crveno-bele.
35. minut - Blažič povećava na 66:62. Trojka Kalinića, +7 za Zvezdu, 69:62.
34. minut - Krstić i Kešelj smanjuju na minus 5, 59:64. Trojka Krstića, samo dva poena prednosti za Zvezdu, 62:64.
32. minut - Zvezda čuva prednost od 8 do 10 poena.
30. minut - Kraj treće četvrtine, Zvezda vodi 60:52.
29.minut - Trojka Blažiča, njegov 11. poen, 50:60.
28. minut - Nijedan igrač Zvezde nije ubacio dvocifreni broj poena. S druge strane, Musli ubedljivo najefikasniji sa 17 poena.
25. minut - Mitrović ne da Megi da priđe, 42:51. Trojka Kalinića, Zvezda je na +12 - 54:42. Musli sa 15 poena je najefikasniji igrač utakmice.
22. minut - Trojka Zagorca, 38:45. Novi poeni Mege, Miljenović za 40:45.
21. minut - Musli postiže 11. poen na meču, 35:41. Kalinić za prvu dvocifrenu prednost - 45:35.
20. minut - Bolji finiš crveno-belih u prvom poluvremenu. Na odmor Zvezda odlazi sa prednošću od 41:33.
18. minut - Majk Cirbes je odliačan, već šest poena centra Zvezde, 29:32.
17. minut - Marko Kešelj ne da Zvezdi da se odlepi. Sedam poena nekadašnjeg košarkaša crveno-belih.
16. minut - Vodi Zvezda 26:25, trojka Jovića.
15. minut - Pez poena Blažiča za samo poen minusa, vodi Mega 24:23.
13. minut - Zvezda ulazi u ritam. Smanjuje na 23:21.
11. minut - Miljenović postiže poene za 21:14.
10. minut - Posle prve četvrtine vodi Mega 19:14.
9. minut - Mega ne da vođstvo - 16:13. Raspoloženi Miljenović i Musli.
7. minut - Trojka Dženkinsa, 14:11 za domaćina.
5. minut - Marjanović jedini raspoložen zasad u Zvezdi, 10:6 za Megu.
4. minut - Serija domaćina 10:0.
2. minut - Mega Leks vezuje šest poena. Gosti vode 6:2. Sjajna atmosfera u Sremskoj Mitrovici, dvorana je ispunjena do poslednjeg mesta. Musli domnira na startu, njegovih šest poena.
1. minut - Utakmica je počela. Prvi poeni za Zvezdu.