0
Subota 27.12.2014.
20:42 >> 22:48h

ABA: Mačvan vodi Partizan u plej-of

Zlata vredna pobeda Partizana u Novom Mestu. Crno-beli su savladali Krku u okviru 15. kola ABA lige 78:72 (21:17, 17:15, 23:20, 17:20) i održali priključak sa ekipama koje se bore za plasman u plej-of ABA lige.

abaliga.com/KK Krka/Drago Perko/kosarka.si
Jedan od najstandardnijih u timu Partizana: Dragan Milosavljević

Crno–beli su trijumfom uspeli da okončaju ovu polusezonu regionalne lige sa pozitivnim skorom pobeda i poraza (8-7), a što je najbitnije pobedili su sa većom razlikom nego što su poraženi u Beogradu (68:64). Partizan od petog minuta konstantno vodio u Novom Mestu i zasluženo izbio na deobu četvrtog mesta.

Partizan je praktično tokom cele utakmice imao dvocifrenu prednost, a domaćina je u igri održavao odličan šut za tri poena.

Milan Mačvan bio je centralna figura susreta sa 24 poena, osam skokova i šest asistencija. Milenko Tepić dodao je 16 poena i šest skokova, isti broj koševa ubacio je i Dragan Milosavljević, dok je Milutinov imao deset poena i šest skokova.

Na drugoj strani, istakao se Malkolm Armsted sa 18 poena i šest uspešnih dodavanja, Mirko Mulalić ubacio je 13 uz odličan šut van linije 6.75, a veteran Jasmin Hukić 11 poena.

SASTAVI TIMOVA:
KRKA: Kastrati 3, Rojc 3, Vangmene 8, Armsted 18 (6 as, 7-2 za tri), Mulalić 13 (6-4 za tri), Joksimović 6 (5 as), Buker 10 (7 sk), Polutak, Hukić 11, Zatežić, Ritlop, Lapornik.
PARTIZAN: Tepić 16 (6 sk, 6-2 za tri), Kuzeloglu, Marinković 2, Dalo, Milutinov 10 (6 sk), Milosavljević 16 (5-2 za tri), Mačvan 24 (8 sk, 6 as, 8-6 za dva, 7-3 za tri), Gagić 3, Andrić 6 (7-1 za tri), Milutinović 1, Glišić, Bezbradica.

TOK UTAKMICE PROČITAJTE OVDE:

40. minut - Kraj susreta.
39. minut - Armsted je, čini se, ukrao čistu loptu Milosavljeviću, ali se čula sudijska pištaljka. Negoduju sa tribina, čuje se "cigani", "cigani". Milosavljević je postigao trojku, ali revanširao mu se Kastrati.
37. minut - Mirko Mulalić je postigao svoju četvrtu trojku, a desetu Krke iz 21 pokušaja. Zakuvalo se u finišu meča.
34. minut - Provocirao je Armsted Tepićev šut i pogrešio. Precizan je bio bek Partizana u šutu za tri. Ponovo je isti igrač poentirao posle maestralne asistencije Mačvana. Andrić je sve začinio trojkom. Crno-beli su se opet odlepili 73:62.
32. minut - Armsted je siguran van linije 6.75, a pridružio mu se Hukić i Krka je ponovo na minus pet 63:58.
30. minut - Mačvan briljira. Postigao je krilni centar Beograđana još jednu trojku, kojom je zabeležio 24. poen. Upravo Mačvan održava gostima prednost 61:52. Kraj trećeg kvartala.
28. minut - Mulalić je nepogrešiv u šutu van linije 6.75. Postigao je treću trojku. Mačvan je u napadu ranije realizovao dva bacanja. Rojc je pokrenuo Krku, najpre ukradenom loptom, zatim i asistencijom ka Hukiću. Arsmted je ponovo pogodio i tim iz Novog Mesta je ponovo u igri 56:50.
26. minut - Mačvan i Milutinov su realizovali akcije posle ofanzivnih skokova i Partizan lagano ide ka pobedi 54:42.
24. minut - Buker i Armsted su preuzeli odgovornost i približili domaćina, međutim, gosti su odbili nalet trojkom Tepića 48:40.
21. minut - Odličan početak crno-belih. Mačvan je pogodio trojku 41:32. Nadovezao se Milosavljević košem uz faul. Buker je odmah odgovorio na drugoj strani.
20. minut - Milosavljević je pogodio ispod koša, a potom je Gagić faulirao Rojca, koji je prvo promašio a potom iz ofanzivnog skoka dodao još dva poena. Kraj prvog poluvremena.
18. minut - Armsted i Buker su uleteli u seriju promašaja, što koristi Mačvan da sa četiri poena ponovo odvede Partizan na pristojnu prednost 36:29.
16. minut - Istopila je Krka dvocifren zaostatak poenima Armsteda i prišla na samo poen  minusa 29:28. Andrić je potom povećao posle poena iz reketa. Milenko Tepić je prošao sa stilom kroz odbranu rivala i poentirao.
14. minut - Jasmin Hukuć je pogodio sa distance, a posle greške Mačvana u napadu isto je učinio Buker. Tajm aut je zatražio Vujošević.
12. minut - Joksimović je ponovo siguran za tri poena. Odličan šut spolja ima Krka. Mačvan je na drugoj strani pogodio uz faul. Realizovao je dodatno bacanje krilni centar crno-belih.
10. minut - Kapiten Dragan Milosavljević je uzvratio pogotkom van linije 6.75. Krka nema rešenja za brzu igru Partizana u tranziciji. Joksimović je uspeo da vrati trojku, a Buker je nekoliko sekundi pre isteka prve deonice dodao još jednu.
8. minut - Mačvan je preuzeo odgovornost i poentirao posle odličnog postavljanja u napadu. Milosavljević ga je ispratio u narednom napadu, a u listu strelaca upisao se i Milutinov. Mulalić je, na drugoj strani, postigao još jednu trojku za domaćina.
5. minut - Andrić je pokušao za tri, nije uspeo, Milosavljević se dokopao lopte i završio akciju solo prodorom.
3. minut - Armsted je nastavio putem Mulalića i pogodio za tri poena, a prethodno su poene za goste postigli Mačvan i Tepić.
1. minut - Utakmica u Novom Mestu je počela. Mulalić je meč otvorio trojkom.