0
Subota 17.04.2010.
22:48

Hemofarm bolji od Partizana u derbiju

Košarkaši Hemofarma pobedili su večeras u Vršcu ekipu Partizana rezultatom 74:72 (19:11, 16:20, 15:23, 24:18) u meču trećeg kola Superlige Srbije.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Milan Mačvan sa 23 poena, dok su Bojan Krstović i Kajl Hil postigli po 13. U ekipi iz Beograda najbolji je bio Lester Mekejleb sa 20 poena, dok je Aleksandar Rašić dodao 17.

Hemofarm se trenutno nalazi na prvom mestu na tabeli sa tri pobede, dok je Partizan drugi sa dva trijumfa i jednim porazom.

Hemofarm je dobro počeo meč i prvu četvrtinu dobio je rezultatom 19:11. Domaći su najveću prednost imali u 12. minutu (25:11), ali je Partizan do kraja druge četvrtine smanjio vođstvo Vrščana na 35:31.

"Crno-beli" su zaigrali angažovanije u trećoj četvrtini i u poslednjih 10 minuta ušli su sa vođstvom od 54:50. Međutim, Hemofarm je odličnom odbranom i preciznim šutem za dva i tri poena, ponovo preokrenuo rezultat.

Domaći su u poslednje 32 sekunde ušli s prednošću od tri poena (71:68), ali su gosti osam sekundi pre kraja meča izjednačili na 72:72. Gosti su potom napravili prekršaj na Mačvanu, koji je bio precizan sa slobodnih bacanja, a "crno-beli" u preostalih šest sekundi nisu uspeli da postignu poene.

Trener Partizana Duško Vujošević čestitao je ekipi Hemofarma na pobedi.

"Krenuli su borbeno i čvrsto sa dosta kontakta na šta mi nismo odgovorili kako treba. Išli su sa nekom idejom da ne može da im se svira onoliko faulova koliko mogu da naprave. Tokom cele utakmice igrali su čvršće, igrali su sa više energije i normalno je da se kada dođete u situaciju da jedna lopta odlučuje, završilo onako kako je odgovaralo Hemofarmu", rekao je trener "crno-belih" i dodao:

"Večeras su odigrali jednu jako čvrstu utakmicu, potrošili su jednu ogromnu energiju i pokazali svoj kvalitet, što su i ranije pokazivali na svim utakmicama ove godine koje su odigrali sa Partizanom. Tako će sigurno biti i u Zagrebu na polufinalnom meču NLB lige. Mi smo malo izbačeni iz nekog ritma sa povredama Vraneša i Miloševića. Ne što se tiče same utakmice, nego što se tiče nekog kvaliteta treninga i sigurno je da se to oseća. Sa druge strane ja moram da čuvam igrače da u kompletnom sastavu nastupamo kada je najvažnije, ali bi bilo dobro da budu u stanju neke utreniranosti puni svojih kvaliteta", dodao je Vujošević.

FMP je ranije danas pobedio Metalac 83:73, dok je Crvena zvezda nadigrala Borac 82:66, a Radnički je savladao Tamiš 76:56.

U narednom kolu sastaće se Tamiš - Borac, Metalac - Crvena zvezda, Partizan - FMP i Radnički - Hemofarm.