Utorak 27. 1. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 05.11.2014.
10:17
Beta A

NBA: Hjuston nastavlja da "melje"

Košarkaši Hjustona zadržali su maksimalan učinak na početku nove sezone NBA lige, pošto su u noći između utorka i srede u gostima pobedili Majami sa 108:91, a novi trijumf zabeležio je i Čikago, koji je sa 98:90 savladao Orlando.

Brada koja ubija: Džejms Harden

Hjuston je upisao i petu pobedu u sezoni u isto toliko utakmica, i tako zabeležio najbolji start još od 1996. godine.

"Roketse" su do trijumfa nad Majamijem predvodili Džejms Harden i Dvajt Hauard sa "dabl-dabl" učincima. Harden je postigao 25 poena, imao je i 10 asistencija i devet skokova, dok je Hauard postigao 26 poena i zabeležio 10 uhvaćenih lopti.

S druge strane, u ekipi Majamija, kojoj je ovo prvi poraz u sezoni, istakao se Kris Boš sa 21 poenom i osam skokova, a Dvejn Vejd postigao je 19.

Hjuston je do trijumfa stigao dobrom igrom u završnici druge četvrtine, kada su prvo sustigli prednost Majamija, preokrenuli, a potom u trećoj i četvrtoj deonici očuvali vođstvo i na kraju došli do ubedljivog trijumfa.

Čikago je kod kuće, protiv Orlanda, uz dosta problema stigao do treće pobede u sezoni. "Bulsi" su do trijumfa stigli tek u poslednjoj deonici, koju su dobili sa 29:21.

Rezultati:

LA Lejkers - Finiks 106:112

Portland - Klivlend 101:82

Toronto - Oklahoma Siti 100:88

Majami - Hjuston 91:108

Njujork - Vašington 83:98

Nju Orleans - Šarlot 100:91

Čikago - Orlando 98:90

Indijana - Milvoki 81:87

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Džimi Butler sa 21 poenom, a dabl-dabl učinak ostvario je centar Pau Gasol - 16 poena i 13 skokova. Zapaženu ulogu imao je i Taj Gibson, koji je, kao i Španac, postigao 16 poena.

Ekipu Orlanada, koja i dalje ne zna za pobedu u novoj sezoni, predvodio je Tobijas Haris, koji je postigao 21 poen, a Nikola Vučević ostvario je dabl-dabl učinak od 19 poena i 13 skokova.

Indijana je pretrpela i treći poraz u dosadašnje četiri utakmice. Oni su na svom parketu poraženi od Milvokija sa 81:87. Milvoki je do trijumfa predvodio Brendon Najt sa 23 poena, dok se u ekipi Indijane istakao Kris Koplend sa 19.

U ostalim mečevima NBA lige igranim u noći između utorka i srede pobede su zabeležili još i Vašington, Toronto, Nju Orleans i Portland.

Vašington je u gostima pobedio Njujork sa 98:83, Toronto je kod kuće savladao Oklahomu sa 100:88, a Nju Orleans je, takođe na svom parketu, trijumfovao protiv Šarlota sa 100:91. Klivlend je pretrpeo novi poraz, a ovoga puta od njih je bolji bio Portland sa 101:82.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
lav22. 6. - 23. 8.
Neko ima dobre namere, dogovor sa jednom osobom čini vam se da obećava zajedničku korist ili poslovno-finansijski dobitak. Zadržite samopouzdanje i optimistizam, ponekad je "prvi utisak" od presudnog značaja za dalji tok poslovnih događaja. Osoba koja privlači vašu pažnju deluje nedodirljivo.
DNEVNI HOROSKOP
škorpija24. 10. - 22. 11.
Nečije namere ne zvuče dovoljno iskreno, stoga pažljivije analizirajte osobu koja plasira neobičnu priču. Kada situaciju na poslovnoj sceni posmatrate sa različitih aspekata, biće vam jasnije na koji način treba da rešavate svoje dileme. Komentari koje čujete od bliske osobe deluju pozitivno na vaše samopouzdanje.
  • 2026 © - vesti online