1
Četvrtak 01.04.2010.
21:33

Čudesni Partizan na Final 4 Evrolige!

Košarkaši beogradskog Partizana plasirali su se među četiri najbolje evropske ekipe, pošto su u nakon večerašnje pobede nad Makabijem od 76:67, trijumfovali u četvrtfinalnoj seriji Evrolige sa ukupnim rezultatom 3:1.

Košarkaši Partizana plasirali su se na završni turnir Evrolige, koji će biti održan od 7. do 9. maja u Parizu.

"Crno-beli" su večeras u Beogradu pred više od 21.500 gledalaca pobedili ekipu Makabija rezultatom 76:67 (18:16, 20:19, 17:17, 21:15) u četvrtom meču četvrtfinala Evrolige.

Beograđani su plasman na F4 izborili serijom 3:1 u pobedama u četvrtfinalnoj seriji. Partizan će u polufinalu u Parizu igrati protiv Olimpijakosa, koji je serijom 3:1 eliminisao Prokom. U drugom polufinalu igraće Barselona i CSKA koji su svoje četvrtfinalne serije završili pobedama u gostima i skorom od 3:1.

Najefikasniji u večerašnjem meču u ekipi Partizana bio je Lester Mekejleb sa 19 poena, dok je Dušan Kecman ubacio 12, a Aleks Marić devet. U poraženoj ekipi najbolji je bio Endrju Viznijevski sa 15 poena, dok su Doron Perkins i Dor Fišer ubacili po 14.

Partizan je poslednji put igrao na završnom turniru najkvalitetnijeg klupskog takmičenja 1998. godine u Barseloni kada je osvojio četvrto mesto.

Trener Partizana Duško Vujošević poslao je na teren Mekejleba, Kecmana, Veselog, Robertsa i Vraneša. Makabi je meč počeo u sastavu Viznijevski, Eidson, Anderson, Lazme i Fišer.

"Crno-beli" su sjajno otvorili utakmicu. Kecman je postigao prve poene na meču, a zatim je Veseli odlično zakucao za vođstvo od 4:0. Međutim, Makabi je promenio igru u odbrani i već posle nekoliko minuta izjednačio na 9:9. Beograđani su u prvih šest minuta napravili čak sedam prekršaja, a Makabi je trojkama Etkinsa i Viznijevskog stigao do prednosti od 15:11. Međutim, Partizan trojkom Božića prvu četvrtinu dobija rezultatom 18:16.

"Crno-beli" su početkom druge četvrtine stigli do prednosti od 21:18, ali je Makabi zahvaljujući dobrom igrom u odbrani i ofanzivnim skokovima preokrenuo rezultat i poveo 24:21. Vujošević je u 14. minutu zbog prigovora sudijama dobio tehničku grešku, a gosti su serijom slobodnih bacanja povećali vođstvo na 28:23. Međutim, domaći košarkaši su pojačali odbranu u finišu druge četvrtine i prvo poluvreme dobili rezultatom 38:35.

Makabi je na početku drugog poluvremena preokrenuo rezultat pogocima Blutentala i Eidsona. Gosti su brzo izašli iz bonusa, a ekipe su se smenjivale u vođstvu. Partizan je novom trojkom Božića u 25. minutu poveo 45:42. "Crno-beli" su održavali prednost od dva do pet poena. Domaći košarkaši su u 29. minutu stigli do najveće prednosti u ovom delu meča od osam poena (54:46). Vujošević je često menjao petorku zbog problema sa ličnim greškama igrača Partizana, a klub iz Humske je u poslednju četvrtinu ušao s vođstvom od 55:52.

Makabi je na početku poslednje četvrtine uspevao da se drži u igri, ali su "crno-beli" u 34. minutu po prvi put na meču stekli dvocifrenu prednost (65:54). Partizan je imao dvocifrenu prednost do 39. minuta. Makabi je u poslednji minut ušao sa minusom od samo sedam poena (73:66). Međutim, "crno-beli" nisu dozvolili preokret i zasluženo su stigli do pobede i plasmana na F4 u Parizu.

Trener košarkaša Partizana Duško Vujošević izjavio je da su "crno-beli" ostvarili fantastičan uspeh plasmanom na završni turnir Evrolige, i dodao da je Makabi potcenio njegovu ekipu, što im se na kraju i obilo o glavu.

Partizan - Makabi 76:67 (18:16, 20:19, 17:17, 21:15)

Beogradska arena. Gledalaca: 21.367. Sudije: Huan Karlo Mitjana (Španija), Paolo Taurino (Italija), Marek Cmikievič (Poljska).

Partizan: Roberts 8, Sinovec 0, Mekejleb 19, Kecman 12, Milošević 2, Rašić 6, Mitrović 0, Božić 6, Marić 9, Veseli 5, Đekić 1, Vraneš 8.
Makabi: Limonad 0, Šarp 0, Viznijevski 15, Perkins 14, Grin 1, Pnini 0, Anderson 0, Lazme 7, Eidson 12, Blutental 4, Fišer 14.