1
Subota 31.10.2009.
20:53

NLB: Radnički pobedio Crvenu zvezdu

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca pobedili su Crvenu zvezdu u Pioniru sa 101:100 i tako se pobrinuli za iznenađenje 5. kola regionalne NLB lige.

Domaćin je ušao silovito u meč i prvih deset minuta je nadigrao goste sa 31:16, ali su potom Kragujevčani do poluvremena uspeli da se vrate u igru i približe se domaćinu na svega tri poena zaostatka (52:49).

Radnički je u nastavku nastavio sa čvrstom odbranom i preokret je bio očigledan. Gosti su poveli i na poslednji odmor otišli sa četiri poena prednosti (76:80).

U poslednjoj deonici meča viđena je velika borba za svaku loptu, a dva minuta pre isteka utakmice gosti su imali i devet poena prednosti. Međutim crveno-beli su uspeli da se vrate koševima Tadije Dragićevića i uvedu utakmicu u penal završnicu. Sa linije penala Radnički je bio siguran a Zvezda nije mogla da sustigne goste faulovima i izbegne minimalan poraz.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Dragan Milosavljević sa 24 poena i 5 asistencija, Mijatović i Pantić su ubacili po 16, a Aleksić jedan koš manje.

Kod Zvezde se istakao Bejli sa 22 poena, dok je Tadija Dragićević pored pet uhvaćenih lopti pogodio i 16 poena.

Posle meča trener Aca Petrović je izjavio da preuzima odgovornost za poraz, posebno što je 38 sekundi pre kraja dobio tehničku grešku zbog ulaska u teren.

- Dobro smo ušli u meč, ali smo samo u prvoj četvrtini pokazali kako treba da igra. Sve posle toga bilo je ispod svakog nivoa. Nismo ispoštovali ništa od dogovora, a pre utakmice svi smo očekivali pobedu. Sigurno da je moja krivica velika. Dobio sam tehničku grešku, jer sam se nalazio u nedozvoljenom prostoru, ali moram da istaknem da sam se pri tome okliznuo, da nisam imao nameru. Poraz je timski, ali do neuspeha je dovelo puno sitnih grešaka. Međutim, igra je oličenje trenera, zato preuzimam odgovornost - rekao je Petrović.

Košarkaši FMP-a su takođe ostvarili pobedu u gostima i to u Sloveniji protiv domaćeg tima Heliosa rezultatom 80:73. Protić je predvodio "pantere" do druge prvenstvene pobede sa 25 poena, dok je Milutinović dao 18 koševa. Kod domaćina je najefikasniji bio Delić sa 25 poena.

Zagreb je nastavio sa pobedničkom serijom, a "mravi" su ovoga puta u prestonici Hrvatske pobedili slovenačku Olimpiju sa 77:67. Zagreb je trenutno prvi na tabeli sa četiri pobede i jednim porazom.

Budućnost je u Podgorici rasturila Cedevitu sa 95:65 i sa tri pobede deli treće mesto na tabeli sa Radničkim, dok je Bosna u petak poražena u Sarajevu od ekipe Širokog rezultatom 64:75.

U nedelju se u dva derbija 5. kola NLB lige sastaju Hemofarm - Cibona i Zadar - Partizan.