Nedelja 22.12.2013.
21:37 >> 23:49h
BETA A

Poraz Partizana u Zagrebu od Cedevite

Košarkaši Partizana poraženi su danas u Zagrebu od Cedevite sa 65:68 (17:21, 14:13, 18:19, 16:15) u utakmici 13. kola Jadranske lige.

Nije mogao sam: Terens Kinsi

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Nolan Smit sa 20 poena, dok je Goran Suton dodao 15. U ekipi Partizana istakao se Terens Kinsi sa 24 poena, a Dragan
Milosavljević ubacio je 12.

Ranije danas Olimpija je na svom parketu sa 90:66 savladala Zadar.

Cedevita se ovom pobedom izjednačila s Partizanom na vrhu tabele Jadranske lige: obe ekipe posle 13 odigranih utakmica imaju po devet pobeda i četiri poraza, odnosno 22 boda. Utakmicu u Domu sportova u Zagrebu obeležila je uzbudljiva
završnica, kao i povratak Milenka Tepića u ekipu Partizana. Domaća ekipa je bolja počela utakmicu, te na početku duela stekla prednost od šest poena (11:5), koju su na isteku osmog minuta udvostručili (21:9), ali je beogradska ekipa serijom od 8:0 do kraja prve deonice uspela da umanji zaostatak na "minus četiri".

U drugoj četvrtini Cedevita je održavala stečenu prednost iz prve deonice, pa su na odmor otišli sa tri poena prednosti (34:31). Početak trećeg perioda pripao je domaćoj ekipi koja je ponovo stekla dvocifrenu prednost (43:33), ali je Partizan, pre svega zahvaljujući Kinsiju, do kraja tog perioda igre uspeo da izjednači, ali ne i da preokrene. Cedevita je ponovo krajem treće i početkom poslednje deonice stekla
osetniju prednost (58:51), međutim, domaćin od 33. minuta sve do 39. nije uspeo da postigne koš, što je Partizan iskoristio i preokrenuo na 58:59. U poslednjem minutu igre u Zagrebu viđeno je dosta uzbuđenja, Cedevita je povela sa 63:59, a onda je Kinsi novom trojkom vratio crno-bele u igru. Cedevita se u sledećem napadu koševima Smita sa linije za slobodna bacanja "odlepila" na plus tri (65:62), ali je Dragan Milosavlejvić sa oko osam metara pogodio novu trojku za Partizan, te doveo svoju ekipu do izjednačenja.

Trener Cedevite Jasmin Repeša pozvao je tajm-aut osam sekundi pre kraja, posle kog je Boris Dalo napravio faul nad Sutonom, koji potom realizovao oba slobodna bacanja. Partizanu je potom ostalo šest sekundi da organizuje napad, ali je
Cedevita odlično postavila odbranu, te Milosavljević nije uspeo da izvede loptu, pa je lopta pripala domaćoj ekipi.