U kontri preskočio igrača i zakucao![](/skins/frontend/default/video.png)
Košarkaški treneri uglavnom traže od svojih igrača da na najjednostavniji način rešavaju situacije u igri. To je bukvalno shvatio košarkaš koledža "Kal Stejt Fulerton" Džerard Anderson, koji je završio kontranapad protiv tima "Kal Stejt Nortridža" tako što je naprosto preskočio protivničkog igrača i zakucao.
Ekipa Fulertona je posle dobre odbrane i nekoliko ''rampi'' otvorila brz kontranapad, posle kog je Džerard preskočio protivnika Vinija Mekgija, koji je visok 182 centimetara.
![](/data/images/2010-03-13/42643_1_f.jpg?ver=1268482326)
Preleteo protivnika: Džerard Anderson
Košarkaš Fulertona (22), visok 196 centimetara, podsetio je ovim potezom na nekadašnjeg pobednika u zakucavanju, igrača NBA tima Orlando Medžika Vinsa Kartera. Zanimljivo da je snimak nakačen na internet stranici ''Jutjub'' (Youtube), a za dva dana ga je videlo više od milion korisnika.