Nedelja 1. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Petak 30.10.2009.
13:12
Vestionline, Tanjug A

Petrović: Radnički veoma ozbiljna ekipa

Trener košarkaša Crvene zvezde Aco Petrović ocenio je da je rival njegovih izabranika u petom kolu regionalne NLB lige, Radnički iz Kragujevca, veoma ozbilojna ekipa koja ima kvalitet da pruži snažan otpor.

"Radi se o timu, koji predvodi iskusni i trofejni stručnjak Miroslav Nikolić. On je jako dobro selektirao ekipu, u kojoj dosta igrača poznaje njegov sistem rada", izjavio je Petrović na konferenciji za novinare u sedištu kluba na Malom Kalemegdanu.

On je istakao da je upoznat sa kvalitetom nosioca igre Kragujevčana, od kojih je posebno izdvojio izuzetno snažan centarski par koji čcine Mladen Pantić i Nenad Mišanović.

"Sa Vladimirom Vuksanovićem dobili su izvesnu širinu u napadu, dok bih od spoljnih igrača izdvojio talentovane Dragana Milosavljevića i Filipa Šepu", naveo je trener "crveno-belih" i dodao da su ga impresionirali stranci u sastavu Radničkog - Aleksej Kotiševski i Artur Urazmanov.

Prema Petrovićevim rečima, košarkaši Crvene zvezde su veoma dobro radili u proteklom periodu, a ubedljiv poraz od Olimpije svestrano je analiziran.

"Ostaje žal što nakon prve četiri utakmice u sezoni odnos pobeda i poraza nije 2:2. Puno nas pehova prati, kasno smo doveli pojačanja i počeli sa radom, a sada nam u rotaciji nedostaju dva polivalentna igrača, Marko Kešelj i Nemanja Bjelica", rekao je Petrović.

On je poručio da u narednim utakmicama očekuje da "crveno-beli" prikažu kvalitetnu timsku igru, dok su želja za pobedom i borbenost i do sada bila na izvanrednom nivou.

"Učinićemo sve da nakon susreta sa Radničkim i Cedevitom u Zagrebu ne budemo u minusu", naglasio je trener trofejnog kluba, uz napomenu da u ovom trenutku Zvezda sa najačim timovima može ravnopravno da se nosi 25 do 30 minuta.

Komentarišući potragu Crvene zvzde za centrom, Petrović je istakao da je njegovom timu poptreban "kvalitetan igrač koji odmah može da pomogne ekipi, da se uklopi vrlo brzo sa saigračima i da je njegovo angažovanje prihvatljivo za klupski budžet".

"Pokušali smo sa Dvejnom Džonsom, čija je fizička sprema bila na nivo rekreativaca, pa smo nešto probali sa Miletom Ilićem, ali ni on nije odgovarajuća opcija za nas", zaključio je Petrović. 

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
  • 2026 © - vesti online