0
Utorak 02.03.2010.
21:57

Nimburg deklasirao Crvenu zvezdu

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su večeras u Beogradu od češkog Nimburka rezultatom 73:55 (15:15, 20:18, 21:10, 17:12) u meču petog kola grupe L Top 16 faze Evrokupa.

Crvena zvezda je u prvoj četvrtini imala konstantnu prednost od dva do tri poena. U drugoj četvrtini ekipe su se smenjivale u vođstvu, ali je Nimburk uspeo prvih 20 minuta da reši u svoju korist rezultatom 35:33.

Češki klub je dominirao u trećoj četvrtini, koju je dobio rezultatom 21:10, što je i prelomilo ovaj meč. Crvena zvezda je pokušala u poslednjoj četvrtini da dođe do preokreta, ali je Nimburk povećavao prednost i zasluženo je stigao do pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Petr Benda sa 18 poena, dok su Ronald Luis i Artur Li ubacili po 17. U domaćem timu najbolji je bio Filip Videnov, koji je postigao 10 poena.

Gran Kanarija je ranije danas u gostima savladala Turk Telekom sa 79:78. Prvo mesto na tabeli dele Gran Kanarija, Nimburk i Crvena zvezda, koji imaju po tri pobede i dva poraza. Turk Telekom je poslednji sa pet poraza.

Utakmice 6. kola u grupi L biće odigrane 9. marta, a sastaće se Gran Kanarija - Crvena zvezda i Nimburk - Turk Telekom. "Crveno-beli" će izboriti plasman u četvrtfinale Evrokupa, samo pod uslovom da u poslednjem kolu savladaju Gran Kanariju.

Trener Crvene zvezde Aleksandar Trifunović rekao je posle poraza od Nimburka da njegov tim nije ništa od dogovorenog preneo na teren.

"Aplauzi naše publike protivniku na kraju dovoljno govore kako smo odigrali. Čak 16 asistencija Nimburka govori da je protivnik bio u okviru onoga što su se dogovorili, dok mi nismo ništa uspeli da prebacimo na teren. Ja sam rekao još ranije da ćemo biti dobri ukoliko budemo energiju crpeli iz odbrane. Mi smo danas probali da napadom dođemo do rezultata, i to je bilo 'samoubistvo'. Oni su vrlo iskusna ekipa, njihova lopta u napadu je danas mnogo dobro išla. Mi kako je vreme odmicalo nismo uspeli da dostignemo njihovu razliku, a u odbrani smo pravili početničke greške. Jednostavno nismo mentalno bili spremni da iznesemo startne tri pobede. Ostaje nam da pokušamo da napravimo čudo i pobedino u Španiji", rekao je Trifunović nakon meča.