Petak 26.07.2013.
18:12
kss.rs A

EP za juniore: "Orlići" zaustavljeni u četvrtfinalu

Reprezentacija Srbije nije uspela da se plasira u polufinale Evropskog prvenstva za igrače do 18 godina koje se održava u Letoniji.

Izabranici selektora Aleksandra Bućana izgbuili su u čevrtfinalnom duelu od selekcije Turske i u nastavku šampionata boriće se za plasman od 5. do 8. mesta.

Srpski juniori su dobro počeli utakmicu, ali kad je rival preuzeo vođstvo početkom drugog perioda više nisu uspeli da preokrenu rezultat i dođu do trijumfa - 67:71 (21:17, 15:21, 13:13, 18:20).

Odlično su krenuli reprezentativci Srbije i u trećem minutu preko Milenka Veljkovića poveli sa 7:2. Usledio je period igre u kojem je naš tim teško pronalazio prava rešenja u napadu, što je selekcija Turske iskoristila i serijom 10:0 preokrenula rezultat polovinom prve četvrtine (7:12). Od tog trenutka naš tim je zaigrao mnogo bolje, brže i agresivnije, a sa pet uzastopnih poena kapitena Brana Đukanovića ponovo povratio vođstvo u desetom minutu - 21:15. Sve teže je u drugoj četvrtini Srbija dolazila do lakih poena u napadu, što su Turci kažnjavali uglavnom preko Sipahija i Ulubaja brzim kontranapadima što im je omogućilo da u 16. minutu dođu do rekordne prednosti - 28:34. Ipak, do kraja prvog poluvremena naš mladi tim je ponajviše zahvaljući Radetu Zagorcu uspeo da uhvati rezultatski priključak - 34:36.

Već na početku trećeg perioda selekcija Turske je ponovo došla do šest poena prednosti (38:44), a naš tim je nastvaku meča morao da uloži maksimum truda i energije da u 28. minutu preko Vasilija Vučetića i Ognjena Jaramaza još jednom pređe u vođstvo - 47:46. Novom trojkom Dogukana Sanlija, Turska je u 36. minutu povela 57:67 i ispostavilo se napravila ključni korak prema plasmanu u polufinale. Nisu se predavali srpski reprezentativci, usepli su da dva ipo minuta pre kraja prepolove zaostatak (62:67), a 23 sekunde pre isteka vremena smanje na 67:70, ali su ponajviše zbog velikog broja promašenih zicera kao i slobodnih bacanja (24-11) morali da se pomire sa porazom i kraju nada da mogu stići do jedne od medalja i mesta na pobedničkom postolju.

SRBIJA - TURSKA 67:71 (21:17, 15:21, 13:13, 18:20)

SRBIJA: Jaramaz 10, Zagorac 18, Pušica 4, Jugović 3, Apić, Babović, Đukanović 12, Veljković 9, Bursać, Ljubenković 2, Vučetić 9, Davidovac.

TURSKA: Sipahi 11, Ugurlu 7, Osman, Bajkan, Birsen 13, Košut 2, Given 2, Izmizrak 2, Demir, Ulubaj 12, Kanter 9, Sanli 13.