Petak 27. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Sreda 10.07.2013.
11:45
BETA A

Radočaj i Jovanović napustile Partizan!

Košarkašice šampiona Srbije i regionalne lige Partizana Tamara Radočaj i Nevena Jovanović od sledeće sezone igraće u Italiji, odnosno Mađarskoj.

Otišla u Italiju: Tamara Radočaj
 

Tamara Radočaj i Nevena Jovanović su posle dobrih igara i rezultata s reprezentacijom Srbije - četvrto mesto na Evropskom prvenstvu u Francuskoj, i Partizanom - osvojena sva tri trofeja bez poraza, morale da napuste beogradski klub.

Ženski košarkaški klub Partizan je na kraju sezone ostao bez sredstava, zbog čega je selektor reprezentacije Marina Maljković zatražila pomoć kako bi klub nastavio da radi. Do sada se ništa nije promenilo, pa će verovatno i ostale košarkašice Partizana pokušati da nađu nove klubove.

Radočaj će u narednoj sezoni igrati za italijanski Kaljari.

"Želela bih da zahvalim upravi i stručnom štabu Partizana, a prvenstveno Marini Maljković na ukazanom poverenju i podršci tokom prethodne dve sezone. Takođe, veliku zahvalnost dugujem i navijačima koji su uvek bili naš šesti igrač i mojim saigračicama na nezaboravne dve godine", rekla je Radočaj.

"Nažalost, priča Partizana koja je pokazala da ima potencijal ali i veliki kvalitet, nije naišla na adekvatnu podršku, pa ću sledeću sezonu provesti u italijanskom Kaljariju. Nadam se da ću pomoći timu u ostvarivanju zacrtanih ciljeva", dodala je ona.

Nevena Jovanović igraće za mađarski Pečuj.

"Sezona u Partizanu je bila izvanredna, osvojili smo sve trofeje bez izgubljene utakmice, i to je nešto što će se zauvek pamtiti. Takođe sam i u reprezentaciji ostvarila rezultat za ponos, jer smo uspele da stignemo do polufinala Evropskog šampionata", rekla je ona.

"Zahvalila bih svim saigračicama, treneru i selektorki Marini Maljković koje su zajedno sa mnom bile deo godine za pamćenje", dodala je Jovanovićeva.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
rak22. 6. - 22. 7.
Ukoliko želite dobro da razrešite poslovni nesporazum sa jednom osobom, budite dovoljno efikasni i odlučni. Preduhitrite saradnike koji računaju na vašu neinformisanost o poslovnim prilikama. Važno je da jasno definisete svoje ciljeve. Imate utisak da vaš ljubavni život lagano stagnira i da nije interesantan.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
DNEVNI HOROSKOP
vodolija21. 1. - 19. 2.
Nedostaje vam osnovno interesovanje da se posvetite nekim poslovnim temema koje zahtevaju dodatni napor. Nemojte precenjivati svoje profesionalne mogućnosti. Trenutni položaj Meseca u vama podstiče emotivnu nesigurnost, stoga izbegavajte rasparavu ili sumnjivo društvo. Budite iskreni prema svima.
  • 2026 © - vesti online