kss.rs A

Trofej Beograda 2013: Srpske devojke ponizile Italiju!

Reprezentacija Srbije ubedljivo je savladala selekciju Italije u drugom kolu trunira „Trofej Beograda 2013“ koji se održava u dvorani CKS „Šumice“.

Oduševile publiku: Ženska košarkaška reprezentacija Srbije

Izabranice selektorke Marine Maljković odigrale su znatno bolje nego u duelu sa Kanadom, sjajnom igrom, pogotovo u drugom poluvrmenu, stigle do trijumfa od 20 poena razlike i sačuvale nadu da mogu odbraniti beogradski trofej osvojen prošle godine: Srbija – Italija 73:53 (20:17, 10:13, 23:10, 20:13).

Naše najbolje košarkašice su sa dosta žara i energije počele utakmicu, brzo stekle sedam poena prednosti, ali je selekcija Italije na startu druge četvrtine uspostavila ravnotežu i prešla u minimalno vođstvo. Ipak, na poluvreme se otišlo sa izjednačenim rezultatom - 30:30. U nastavku meča repzentacija Srbije je sve vreme dominirila terenom, agresivnom odbranom i brzim napadima konstantno povećavala prednost koja je svoj maksimum dostigla u 33. minutu - 65:40. Presudne su bile dve furiozne serije našeg tima od po 12:0 koje su totlano demoralisale italijanski sastav koji je samo dan ranije blistao u deulu sa selekcijom Crne Gore koji je rešio u svoju korist sa 63:48.

"Mnogo bolja utakmica od prethodne, sa mnogo većom energijom, visokIm intezitetom igre, dobrom odbranom i kontrolom skoka. Prvog dana nismo igrale, nismo radile, naše glave nisu bile na toj utakmici, što jako zameram mom timu. Sada je bilo drugačije, glave su dirigovale srcu u telu. Da li smo videli sjajnu igru, daleko od toga, ali ispod ovoga ne može i neće moći kod mene. Ova utakmica podseća na one iz Kranjske Gore, sve je to daleko još od dobrog, možemo mnogo više u to sam sigurna, ali ovo je osnova. Sa ovom bazom naš tim može da pobeđuje. Mi, ne da nismo favoriti, nego smo pri samom dnu, gde su nas stavili stručni ljudi iz FIBA, od 12. do 14. mesta. Nije to bez razloga, svi dobro znaju da dugo nismo bili učesnici EP, da praktično ne postojimo. Dakle, zaključak je jasan, ova utakmica je osnova za budućnost", istakla je Marina Maljković, selektorka ženske seniorske reprezentacije Srbije.

Srbija je igrala u sastavu: Radočaj 7, Krnjić 1, Rad, Milovanović 8, Butulija 10, Matić 4, Crvendakić 2, M. Dabović 16, Baltić 6, Popović 4, Vulić 5, Čađo 10.