Četvrtak 30.05.2013.
00:30
Beta A

Radonjić: Presudila kvalitetna odbrana

"Okrećemo se utakmici u Kruševcu, ovo je četvrti meč sa Megom i manje više se sve zna, kaže trener Crvene zvezde

Čvrsto u odbrani: Košarkaši Mege su teško dolazili do poena

Trener Crvene zvezde Dejan Radonjić smatra da je kvalitetna odbrana njegovih košarkaša presudila da crveno-beli sinoć povedu protiv Mega Vizure u polufinalnoj seriji plej-ofa Superlige.

Kontrolisali meč: Radonjić i Gurović

"Odigrali smo kvalitetno u odbrani, osim četiri-pet minuta u drugoj četvrtini, kada je popustila koncentracija i kada smo dozvolili lake poene. Ušli smo u fazu kada je delovalo da možda nećemo uspeti da kontrolišemo meč", rekao je Radonjić posle meča.

Zvezda je pobedila Megu u hali Pionir sa 78:61 i tako povela u polufinalnoj seriji plej-ofa Superlige Srbije.

"Okrećemo se utakmici u Kruševcu, nema mnogo vremena za odmor. Ovo je četvrti meč sa Megom i manje-više se sve zna", kazao je Radonjić.

Crveno-beli su igrali bez kapitena Igora Rakočevića. Radonjich je rekao da je na treningu u sredu pre podne zaključeno da zbog povrede nije spreman.

Košarkaš Zvezde Branko Lazić rekao je da, osim prve četvrtine i poslednjih pet minuta utakmice, nije izgledalo da će njegova ekipa pobediti ubedljivo.

"Imali smo padove u igri, ali smo dobrom odbranom uspeli da izdržimo", naveo je Lazić.

Dogovor: Veličković i Milojević

Trener Mege Dejan Milojević rekao je da je poznato da zbog zone koju igra, njegov tim brzo ulazi u problem zbog ličnih grešaka što je Zvezda iskoristila:

"Zbog toga smo morali odbranu da menjamo na čoveka. Zvezda je to znalački iskoristila jer ima dužu klupu, povela je sa 1:0, ali idemo dalje...", rekao je Milojević.

Košarkaš Mege Nemanja Krstić kazao je da je Zvezda iskoristila to što su se on i njegovi saigrači sporo vraćali u odbranu i što nisu kontrolisali skok.

"Sporo smo se vraćali u odbranu što je Zvezda iskoristila i kaznila lakim poenima. Nismo imali kontrolu skoka i sve je to rezurtiralo velikom pobedom, iako je dobar deo utakmice bio u egalu. Trebalo bi da dignemo glavu, spremimo se za naredni meč, daleko smo dogurali da bismo sada stali", kazao je Krstić.

Druga utakmica igraće se u petak od 21.00 u Kruševcu, a u finale plej-ofa plasiraće se ekipa koja prva stigne do dve pobede.