0
Četvrtak 18.02.2010.
19:52 >> 22:08h

Partizan i Hemofarm u polufinalu KRK

Košarkaši Partizana su bez većih problema pobedili Radnički Basket sa 75:57 (24:11, 13:19, 19:10, 19:17) i tako se plasirali u polufinale Kupa Radivoja Koraća, gde će igrati protiv Hemofarma, koji je razbio Metalac sa 80:39.

'Crno-beli’ su kontrolisali igru većim delom utakmice u prepunom Čairu, a čvrstom odbranom su Radnički ostavili ispod 60 postignutih poena.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Lorens Roberts sa 11 poena i sedam skokova, dok je Aleks Marić ubacio 10 koševa. U poraženoj ekipi istakao je Marković, koji je postigao 17 poena.

"Važno je da smo turnir počeli pobedom, dobrom igrom i bez povreda. Sa druge strane, znao sam da će Radnički biti izuzetno borben. Možda je bio impresioniran nekoliko prvih minuta i čim su malo uspostavili igru i osetili da mogu da budu na terenu, podigla se njihova borbenost podigla. Normalna je stvar da oni ovu utakmicu igraju borbenije od nas i normalno je da ja na ovoj utakmici kalkulišem sa minutažom, i zbog povreda i zbog broja utakmica koje treba da se igraju za redom", rekao je trener Partizana Duško Vujošević i dodao:

"Igrali smo na mahove, bilo je grešaka u seriji, pojedinci pogrešno koriste priliku koju dobiju protiv uslovno rečeno slabijeg protivnika. Nisu oni manje borbeni nego što bi trebalo, ali jednostavno treba drugačije da traže svoju priliku i svoju šansu. Mi smo opet obavili posao, dobili smo utakmicu, bilo je i perioda dobre igre".

"Crno-beli" će u polufinalu nacionalnog kupa igrati sa Hemofarmom.

Košarkaši Hemofarma prosto su demolirali nejaki Metalac u drugom meču četvrtine finala KRK. Vrščani su slavili sa ubedljivih 80:39, a pitanje pobednika bilo je rešeno već nakon prve četvrtine.

Najefikasniji u redovima pobednika bili su Krstović i Marjanović sa po 16 poena, dok se kod simpatičnog Metalva istakao Panić sa 13 koševa, što je trećina ukupnog broja koševa tima iz Gornjeg Milanovca.

Sutra će biti odigrana preostala dva meča četvrtfinala, a sastaće se Crvena zvezda - FMP i Radnički - OKK Beograd.

Polufinalne utakmice biće odigrana u subotu, dok je finalni meč na programu u nedelju.