Nedelja 14. 12. 2025.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Utorak 15.01.2013.
14:17
Vestionline, Blic A

Savović: Galatasaraj pada u grotlu "Pionira"

Košarkaši Crvene zvezde u sredu od 19.30 dočekuju Galatasaraj u okviru drugog kola druge faze Evrokupa, a jedan od igrača od kojih se očekuje da ponovo pokaže najviše je Boris Savović.

Ključan meč za prolaz u četvrtfinale Evrokupa - Boris Savović

Od početka ove sezone, Savović je najkorisniji igrač crveno-belih, a sa odličnim partijama nastavio je i u poslednjih deset dana, u pobedama nad Olimpijom, Ulmom i Cedevitom. Prema rečima krilnog centra, te pobede su dodatno podigle samopouzdanje njemu i saigračima.

"Vrlo uspešno smo ušli u seriju teških utakmica, gde je ishod svake od velikog značaja. Bitno je da smo pobednički niz nastavili i u 2013. godini i da sada razmišljamo kako da ga što duže održimo u životu. Mečevi protiv Olimpije, Ulma i Cedevite doneli su nam još više samopouzdanja i veliki kvalitet koji neosporno posedujemo kao ekipa", istakao je Savović.

Pred Savovićem i ostalim izabranicima Vlade Vukoičića sada je možda i najveći izazov ovog meseca, pošto bi u slučaju pobede crveno-beli bili na korak od plasmana u četvrtfinale Evrokupa.

"Utakmica protiv Galatasaraja može da bude i ključna u borbi za prolazak u četvrtfinale Evrokupa. Naš zacrtan cilj je da pokušamo da dobijemo sve duele druge faze kod kuće, a da na strani uz trijumf u Nemačkoj, eventualno iznenadimo u Kazanju ili Istanbulu. Verujem da ćemo protiv turskog tima prikazati igru visokog ritma i da ćemo u jednoj fantastičnoj atmosferi pokušati da dođemo do trijumfa", kazao je Savović.

On poznaje kvalitete turskog kluba, pošto je prošle sezone branio boje upravo Galatasaraja, ali veruje u novi trijumf Zvezde.

"U Galatasaraju sam proveo predivnih šest meseci. Iskustvo igranja u Evroligi i turskom šampionatu mi je pomoglo da sazrim kao igrač i dođem do velikog samopouzdanja. Galatasaraj se dosta izmenio od prošlog leta. Trener Mahmuti, Gordon i Šip su otišli u Efes, Ačik i Ozer u Bešiktaš, nema Šamperta, Andrića, ali i pored svega toga napravljen je izuzetno kvalitetan tim koji ima evroligaški kvalitet. Tu su Arojo, kao poslednje veliko pojačanje, Mačvan, Hokins, Endong, Gordon, Arslan. Imaćemo težak posao, ali verujem u naš kvalitet", zaključio je Savović.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
bik21. 4. - 21. 5.
Budite promišljeni pred osobom koja vas je zaintrigirala svojom pojavom ili pričom o poslovno finansijskoj saradnji. Konsultujete svoje saradnike, pre nego što donesete neku zvaničnu odluku. Više glava potencijalno može da smisli bolje rešenje. U susretu sa voljenom osobom, trebate uživati u ljubavi.
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
  • 2025 © - vesti online