Sreda 28.11.2012.
22:56
Vestionline, sportske.net A

Zvezda pobedila Sasari posle drame

Košarkaši Crvene zvezde savladali su večeras kao gosti ekipu Sasarija rezultatom 97:94 u uzbudljivom meču četvrtog kola Grupe H Evrokupa.

Najefikasniji sa 20 ubačenih poena - Damarkus Nelson

Izabranici Vlade Vukoičića nastavili su da pobeđuju rivale u Evrokupu, a do četvrte pobede u isto toliko mečeva u ovom takmičenju, došli su na teškom gostovanju italijanskom Sasariju, posle prave drame u finišu.

Slično kao na meču sa Kahasolom u Sevilji, ali ovog puta sve je završeno u regularnom toku meča, pošto je Boris Savović pogodio trojku u poslednjim sekundama meča. I pored toga, imali su domaći dva sekunda vremena i izborili su se za tri bacanja, ali su promašili.

U ekipi Crvene zvezde najefikasniji su bili Demarkus Nelson sa 20 poena, odnosno Rakočević sa 16. Kod domaćih, Trevis Diner upisao je 21, a Drejk Diner 16 poena.

Zvezda je od samog starta meča uhvatila svoj ritam i već posle nepunih šest minuta igre stekla čak 15 poena prednosti - 23:8. Domaći tim ni u narednim minutima nije imao rešenje za sjajan napad Crvene zvezde, pa su već posle prve četvrtine gosti upisali 31 poen, za vođstvo od 31:20. Stečenu zalihu Zvezda je uspela da sačuva i tokom druge deonice i na poluvreme ode vođstvom 53:43.

Tokom treće četvrtine domaći tim je nagovestio da bi moglo doći do preokreta, pošto je posle pet minuta igre u ovom delu igre Sasari smanjio na 63:57. Ipak, do kraja ove deonice Zvezda uspeva da vrati dvocifrenu prednost, ali novi pad je usledio baš kad ne bi trebalo, u finišu meča.

Prednost Crvene zvezde se sve više topila, kako je vreme odmicalo i došlo se do potpuno neizvesne završnice. Sasari je uspeo da izjednači na 90:90 na dva minuta do kraja, usladila je drama, a kada je Nelson na 13 sekundi do kraja pogodio za vođstvo Zvezde 94:92, usledio je tajm-aut domaćih posle čega je Trevis Diner precizan sa penala za novo izjednačenje - 94:94.

A onda, novi tajm-aut, ostalo je deset sekundi za napad Zvezde i na dve sekunde pre kraja Rakočević sjajno asistira za Savovića koji je precizan za tri poena i novu pobedu Zvezde - 97:94!

Čak i posle ove trojke Savovića domaći su imali priliku da meč uvedu u produžetak, jer su posle novog tajm-auta uspeli da iznude prekršaj za tri slobodna bacanja. Međutim, Drejk Diner je sva tri puta neprecizan i slavlje gostiju moglo je da počne.

Posle četvrtog kola Evrokupa Zvezda ubedljivo vodi na tabeli svoje grupe H sa učinkom 4-0, sledi Kahasol 2-2, pa Sasari 1-3 i Orlean 1-3.

Sasari - Crvena zvezda 94:97

Kahasol - Orlean 84:78