Subota 24.11.2012.
19:08 >> 21:53h
Vestionline, sportske.net A

Zvezda trijumfovala protiv Cibone u Zagrebu

Košarkaši Crvene zvezde ostvarili su petu uzastopnu pobedu u regionalnoj ABA ligi, pošto su večeras na teškom gostovanju savladali Cibonu u Zagrebu rezultatom 71:63.

Sjajna partija crveno-belih u Zagrebu

Već u prvom poluvremenu ekipa Vlade Vukoičića je stekla dvocifrenu prednost, iako je Cibona imala vođstvo u prvih osam minuta utakmice. Posle vođstva Zagrepčana 15:11, usledila je serija Zvezde od 10:1, pa su gosti preuzeli vođstvo i do kraja ga nisu ispuštali iz ruku.

U drugo poluvreme se ušlo prednošću gostiju od deset poena razlike (36:26), međutim, Cibona bolje počinje treću četvrtinu i u prvih nekoliko minuta uspeva da stigne do izjednačenja - 38:38.

Više od toga ekipa trenera Veljka Mršića ipak nije mogla, Zvezda je ponovo uhvatila svoj ritam i vrlo brzo vratila ubedljivu prednost. U finišu je došlo i do opuštanja u redovima crveno-belih, Cibona je stigla i na ''minus četiri'' - 78:82, ali Zvezda ipak nije dozvolila preokret. Na kraju - 71:63 za Crvenu zvezdu, koja sada ima učinak od šest pobeda i četiri poraza.

Rakočević sa 13 i Savović sa 12 poena bili su najefikasniji u Crvenoj zvezdi, dok je domaće predvodio Struberi sa 19 poena.

U isto vreme, vodeća Igokea je gostovala u mađarskoj, ekipi Solnoka i rezultatom 82:78 stigla do osmog trijumfa u prvih deset kola ABA lige.

Poraz je doživeo kragujevački Radnički na teškom gostovanju Budućnosti u Podgorici rezultatom 80:78. Meč u "Morači" bio je potpuno izjednačen do poslednje sekunde, a Budućnost je do trijumfa stigla u penal završnici, iako su domaći igrači promašili čak pet slobodnih bacanja u poslednjih deset sekundi.

Najbolji u Radničkom bio je Aleksandar Ćapin sa 17 poena, dok su po 14 postigli Met Emening i Miloš Borisov. Budućnost je predvodio Džerald Li sa 20 poena, 14 je dodao Aleksa Popović.

Kragujevčanima je to bio peti poraz u regionalnom takmičenju, dok je Budućnost zabeležila šestu pobedu.