Ponedeljak 08.10.2012.
23:08
Vestionline, Blic A

ABA: Igokea pobedila Radnički u Kragujevcu

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca ostaće na začelju ABA lige i posle 3. kola, pošto su pred svojim navijačima u dvorani "Jezero" poraženi od Igokee rezultatom 78:73 (18:20, 14:17, 28:14, 18:22).

Očajan start sezone - košarkaški Radničkog

Izabranici trenera Miroslava Nikolića bili su rešeni da prekinu seriju poraza na startu prvenstva, a posebno motivisan bio je Stefan Sinovec koji je iz svih pozicija pogađao koš Igokee.

Solidna igra domaćih košarkaša omogućila im je prednost od 37:32 na poluvremenu, ali umesto da u nastavku utakmice prelome susret, dopustili su protivniku ne samo da izjednači u 26. minutu (45:45), već da u poslednju četvrtinu uđu sa devet poena zaostatka - 51:60.

Uspeo je nekako Nikolić da probudi izabranike, koji su se serijom od 9:0 vratili u život, pa je bilo jasno da će u poslednja dva minuta pobednik biti poznat posle drame. Hamonds je u gostujućem taboru pogodio trojku za 73:70, usledio je promašaj Vortingtona, a onda i penal završnica u kojoj gosti nisu imali problem da privedu meč kraju - 78:73.

Najefikasniji u taboru Kragujevčana bio je Sinovec sa 25 poena, a pored njega dvocifren učinak imao je Vortington ubacivši 12 poena. Goste je predvodio trio Jorović, Hamonds i Joksimović koji je postigao 15, odnosno po 14 poena.

Odigran je i meč između Krke i Zadra u kojem je slavila domaća ekipa sa 78:62.

Radnički - Igokea 73:78
Krka - Zadar 78:62