Subota 06.10.2012.
19:16
Vestionline, sportske.net A

Partizan izgubio od Cibone u Zagrebu

Košarkaši Partizana izgubili su danas od Cibone u Zagrebu sa 80:72 (22:18, 24:24, 16:12, 18:18), u trećem kolu Jadranske lige.

Najefikasniji na meču u Zagrebu - Vladimir Lučić

Partizan je veoma loše ušao u meč, ređale su se greške u napadu, što je domaćin iskoristio da u uvodnim minutima povede sa 8:2, a u sedmom minutu već je bilo 17:8 za Zagrepčane. Ipak, finiš prve četvrtine pripada Partizanu koji poenima kapitena Lučića, a zatim trojkom Đekića uz zvuk sirene smanjuje zaostatak na ''podnošljiva'' četiri poena razlike posle prvih deset minuta - 22:18.

Mini-serija Partizana nastavljena je i na startu druge četvrtine. Večeras odlični Lučić svojim poenima donosi i prvo vođstvo crno-belima - 23:22. Beograđani su uhvatili priključak, smanjili broj grešaka i predvođeni Lučićem održavali su neizvesnost do kraja prvog poluvremena koje je završeno vođstvom Cibone rezultatom 46:42.

Solidna igra crno-belih i u većem delu treće deonice, ali u njenim završnim minutima dozvoljavaju domaćima da se odlepe na ''plus osam'' - 62:54.

Sa četiri vezana poena Žižića na startu četvrte četvrtine Cibona stiže i do najubedljivijih 66:54, ali su zatim domaćima dosuđene čak dve tehničke greške, obzirom da večeras sudije nisu dozvoljavale ni najmanji protest posle njihovih odluka, pa Partizan pravi seriju 10:0 i ponovo vraća neizvesnost - 66:64.

Međutim, umesto preokreta, usledila je odlučujuća serija domaćih - 12:0 i ''za tili čas'' na semaforu je stajalo 78:64 na nešto više od dva minuta do kraja, što je i prelomilo ovaj nervozan meč.

Cibonu je predvodio Andrija Žižić sa 20 poena i osam skokova, a na drugoj strani ubedljivo najbolji bio je Vladimir Lučić sa 25 poena i 5 skokova, dok je Dejan Musli postigao devet, uz 10 skokova.

Partizanu je ovo prvi poraz u ovoj sezoni, a Ciboni prva pobeda.