0
Utorak 19.01.2010.
20:32

Božić doneo pobedu Partizanu u Vršcu

Košarkaši Partizana pobedili su Hemofarm u Vršcu rezultatom 91:90 u derbiju 17. kola regionalne Jadranske lige.

Petar Božić kapitenski do pobede u Vršcu

Trijumf "crno-belima" doneo je kapiten tima Petar Božić koji je pri vođstvu domaćeg tima 90:88 postigao "trojku" sekund pre kraja utakmice!

Na taj način, novi (stari) trener Vršcana Željko Lukajić debitovao je porazom na klupi tima.

Hemofarm je vodio tokom prvog poluvremena i sa deset poena prednosti. Ipak, "crno-beli" su uspeli da se do poluvremena potpuno približe (46:42), a početkom nastavka su uspeli da preokrenu rezultat i povedu 54:51. Međutim, krajem treće i početkom četvrte deonice domaći tim je predvođen Milošem Borisovim i Milanom Mačvanom serijom koševa uspeo povede sa pet poena razlike, a kada je na nešto više od minut pre kraja utakmice vodio 85:79 činilo se da je meč rešen.

Međutim, Partizan je u finišu koševima Aleksandra Rašića uspeo da smanji na samo "minus 2" - 88:86. U penal završnici domaći igrači su promašili dva slobodna bacanja, a Partizan je to iskoristio na najbolji način i već pomenutom "trojkom" Božića došao do velike pobede koja ga ostavlja u trci za prvo mesto u regularnom delu sezone regionalnog takmičenja.

Najbolji u domaćem timu bio je reprezentativac Milan Mačvan sa 19 poena, dok je Miloš Borisov ubacio 13 koševa. Miljan Pavković i Raško Katić postigli su po 11.

Sa druge strane, Lester Mekejleb i Aleksandar Rašić predvodili su Partizan sa po 18 poena, a Slavko Vraneš je dodao 13. Dušan Kecman je ubacio 11 poena.

Košarkaši FMP Železnika poraženi su od Zagreba rezultatom 90:81 u prvom meču 17. kola Jadranske lige.

Vođa zagrebačkih "mrava" - Damir Mulaomerović

Najzaslužniji za trijumf domaćina bio je veteran Damir Mulaomerović sa 35 poena, od čega čak 19 sa linije penala. On je tako na najbolji način nadoknadio odlazak prve zvezde tima Ante Tomića, koji je pre samo dva dana prešao u madridski Real.

Uz Mulaomerivića, odličnu partiju pružio je Luka Zorića sa 20 koševa, dok je u timu FMP najbolji bio Radetić sa 17 poena. Milutinović je ubacio 15.

Interesantno, Zagreb je izveo čak 47 slobodnih bacanja, dok je FMP šutirao samo 10 penala!