Utorak 17.04.2012.
20:11 >> 22:17h
Vestionline, Beta A

Radnički pobedio Zvezdu, Partizan lako sa BKK

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca pobedili su večeras na svom terenu Crvenu zvezdu sa 80:68, dok je Partizan je u "Pioniru" savladao BKK Radnički sa 86:63 u utakmicama 7. kola Superlige Srbije.

Košarkaši Radničkog iz Kragujevca pobedili su večeras na svom terenu Crvenu zvezdu sa 80:68 (22:18, 16:20, 20:20, 22:10) u utakmici 7. kola Superlige Srbije.

Utakmica je bila neizvesna do četiri minuta pred kraj, kada su domaći igrači predvođeni Stivenom Markovićem napravili seriju 12:0 i poveli sa 76:64.

Najefikasniji u ekipi Radničkog bio je upravo Marković sa 21 poenom. Jedna manje postigao je Amerikanac Majkl Skot, koji je imao i sedam skokova.

U gostujućem timu Nemanja Nedović je postigao 14, a Bojan Popović 13 poena uz šest asistencija. Sava Lešić je imao učinak od devet poena i isto toliko skokova.

A u okviru sedmog kola košarkaške lige Srbije, Partizan je u Pioniru savladao BKK Radnički rezultatom 86:63 (24:12, 19:13, 25:17, 18:21).

Posle početnih ispitivanja snaga u prvoj četvrtini, Partizan je, na krilima Lučića, koji je postigao sedam poena, pobegao Radničkom na "+12" - 24:12. Favorizovani domaćin je i u drugoj četvrtini nastavio sa silovitom igrom, ali su gosti mini serijom od 5:0 spustili prednost ispod 20 razlike - 43:25.

Početak drugog poluvremena doneo je malo ozbiljniji otpor "krstaša", koji ipak u nastavku nisu ozbiljnije ugrozili prednost Partizana, te je treća četvrtina završena pri rezultatu 68:42.

U poslednjoj četvrtini, Radnički je iskoristio opuštanje domaćina i to što je trener crno-belih ukazao priliku svim igračima, pa je spustio prednost, ali je do kraja ipak pretrpeo ubedljiv poraz 86:63.

Vladimir Lučić je sa 30 indeksnih poena bio najbolji pojedinac utakmice. U stopu su ga pratili Miroslav Raduljica koji je upisao dabl-dabl učinak, 12 poena i 12 skokova, te Danilo Anđušić sa 13 poena i sedam skokova. Kod gostiju, vredni pomena bili su Aleksandar Petrović sa 18, te Marko Boltić sa 14 ubačenih koševa.

U poslednjem meču ekipa Radničkog FMP u Železniku je bila bolja od Vojvodine sa 94:73 (19:19, 27:21, 22:20, 26:13).

Vodeći Partizan je tako došao je do šeste pobede, uz dva poraza, dok je Radnički FMP sada na deobi treće pozicije sa Zvezdom i Vojvodinom. Sve tri ekipe imaju po četiri pobede i tri poraza.

Kragujevčani su drugi sa pet pobeda i dve izgubljene utakmice. BKK Radnički ima tri pobede i četiri poraza, Hemofarm jednu pobedu i šest poraza, a Mega Vizura pobedu i pet poraza.

Partizan i Hemofarm imaju po meč više od rivala, pošto su ranije odigrali utakmice 9. kola zbog učešća crno-belih na završnom turniru Jadranske lige u Tel Avivu.