0
Četvrtak 29.03.2012.
23:32

EL: PAO pobedio u Tel Avivu i izborio "majstoricu"

Košarkaši Panatinaikosa pobedili su Makabi u Tel Avivu sa 78:69 (17:19, 24:17, 13:14, 24:19), u četvrtoj utakmici četvrtfinala plej-ofa Evrolige, čime su izjednačili ukupan rezultat na 2:2 i izborili "majstoricu", koja će biti odigrana sledeće srede u Atini.

'Tri pobede hoću ja...' - Željko Obradović

Ekipa Željka Obradovića je vodila u većem delu utakmice, pokazavši da se neće tako lako odreći evropske titule koju brani.

Za razliku od trećeg meča, 'zeleni' iz Atine su mnogo koncentrisanije počeli meč i nisu dozvolili domaćima da naprave prednost na krilima publike. Na kraju prve četvrtine gosti su vodili 19:17, a do poluvremena tim Željka Obradovića je poveo sa pet razlike i završio je rezultatom 41:36.

Makabi je u nastavku odgovorio serijom od 9-0, ali su Izraelci potom propustili nekoliko napada da potpuno uhvate priključak i Grci su posle trećeg perioda ponovo vodili sa 54:50.

Trojkom Kajmakoglua početkom poslednje deonice Panatinaikos je poveo sa 59:51, ali Lengford vratio domaće u igru. Makabi je igrao sve bolje u odbrani, a posle trojke Maleta domaći su posle dugo vremena poveli sa 65:64, na nešto više od četiri minuta do kraja. Ipak, Malet je potom promašio dve važne trojke, a PAO je sa linije penala preokrenuo rezultat na 70:67.

Kajmakoglu je potom pogodio posle ofanzivnog skoka, a zatim je Hendriks promašio oba slobodna bacanja i napravio bespotreban faul nad Dijamantidisom, čime je meč i odlučen.

Najefikasniji kod pobednika bili su Kalates sa 15 poena, Kajmakoglu sa 12 poena i 7 skokova i Dijamantidis sa 12 poena. U Makabiju su po 14 poena postigli Smit i Lengford, a Elijahu je dodao 12 koševa.

Podsetimo, Barselona je već obezbedila plasman na Fajnal-for, a u petak se igraju dve četvrtfinalne utakmice u kojima Bilbao dočekuje moskovski CSKA pod imperativom pobede jer ruski tim ima prednost od 2:1, dok Olimpijakos ima "meč loptu" na svom parketu u Pireju, gde gostuje Montepaski iz Sijene sa deficitom 2:1.