Sreda 11. 2. 2026.
Beograd
160
  • Novi Sad
    170
  • Niš
    140
  • Kikinda
    160
  • Kraljevo
    150
  • Kruševac
    150
  • Leskovac
    150
  • Loznica
    140
  • Negotin
    190
  • Ruma
    170
  • Sjenica
    120
  • Vranje
    130
  • Vršac
    140
  • Zlatibor
    140
  • Zrenjanin
    170
0
Četvrtak 22.03.2012.
22:36
Vestionline A

EL: Makabi srušio PAO posle produžetka, Barsa se izvukla

Košarkaši Makabija uspeli su da savladaju Panatinaikos u Atini sa 92:94, čime su izjednačili rezultat u četvrtfinalnoj seriji Evrolige na 1:1. U drugom meču Barselona je boljom igrom u poslednjem minutu uspela da ponovo pobedi Uniks iz Kazanja sa 66:63 i povede sa 2:0 u četvrtfinalnoj seriji.

 

Dijamantidis promašio šut za pobedu

Ekipa iz Tel Aviva je slavila u Atini posle produžetka sa 92:94 (24:20, 19:21, 15:20, 25:20, 9:11), pošto je u regularnom toku rezultat bio 83:83. 

PAO je bio "zreo" za poraz i u regularnom toku utakmice, ali je uspeo da nadoknadi zaostatak od deset poena, koji je imao u poslednjoj četvrtini. 

U poslednjem napadu, na isteku 40. minuta, Lengford je postigao trojku za Makabi, ali su sudije posle većanja ustanovile da je vreme isteklo, pa se ušlo u produžetak.

Ekipa trenera Željka Obradovića je delovala sigurnije u dodatnih pet minuta, sve dok Dejvid Blu nije "vezao" dve trojke, koje su odlučile pobednika. Panatinaikos je imao poslednji napad, ali je najpre Dijamantidis promašio trojku za pobedu, a zatim i Jasikevičijus šut za novi produžetak.

U domaćem timu najefikasniji su bili Kajmakoglu sa 20, Batist sa 16 i Jasikevičijus sa 15 poena. Kod pobednika je Lengord postigao 17, Blu je dodao 16, a Ohajun i Smit po 15 poena.

U četvrtfinalu se igra do tri pobede, a treće utakmice igraju se 27. i 28. marta. 

Ukoliko posle četiri utakmice rezultat u seriji bude 2:2 odlučujući meč igraće se u glavnom gradu Grčke.

Barseloni drugi trijumf protiv Uniksa

Košarkaši Barselone pobedili su večeras Uniks iz Kazanja sa 66:63 (17:13 16:17 18:18 15:15) i poveli sa 2:0 u četvrtfinalnoj serili Evrolige.

Katalonskom timu sada će biti potrebna samo jedna pobeda iz dva meča koliko će se igrati sledeće nedelje u Rusiji, da bi se plasirao na završni turnir u Istanbulu.

U neizvesnom meču domaćini su vodili tokom čitavog meča, ali je u poslednjem minutu mogla da im izmakne pobeda. Ipak, ruski tim nije uspeo da organizuje ključni napad na pola minuta pre kraja i Barsa je došla do trijumfa.

Najbolji u redovima pobednika bio je Huan Navaro sa 18 koševa, Erazem Lorbek ubacio je 14. Srpski košarkaš u redovima Barselone Kosta Perović ubacio je
četiri poena, od čega je dva puta u poslednjem minutu pogodio sa linije slobodnih bacanja. Kod gostiju najbolji je bio bivši centar Partizana Nejtan Džavai koji je ubacio 21 poen uz 10 skokova.

POVEZANE VESTI

VIDEO VESTI
ŠTAMPANO IZDANJE
DOBITNIK
Sigma Pešić (59)
GUBITNIK
Sonja Biserko (71)
DNEVNI HOROSKOP
vaga24. 9. - 23. 10.
Imate dobro idejno rešenje, ali neko pokušava da ogranici vasu ulogu i uticaj na dalji tok poslovnog dogovora. Nemojte dozvoliti, da se nesporazum negativno odražava na vasu koncentraciju ili da vas neko "ulovi" u svoju zamku. Važno je da se nalazite u pozitivnom okruženju. Pažljivije birajte društvo za grad.
DNEVNI HOROSKOP
blizanci22. 5. - 21. 6.
Delujete optimistično i očekujete pozitivne odgovore. Međutim, trenutna situacija na poslovnoj sceni ne zavisi prvenstveno od vaše volje ili uticaja. Pravilno procenite redosled poteza i nemojte dozvoliti da vas neko preduhiti. Važno je da pažljivije birate reči koje izgovarate pred svojim partnerom koji je nervozan.
DNEVNI HOROSKOP
strelac23. 11. - 21. 12.
Neko sumnja u vase praktične sposobnosti i poslovni ishod, ali niz prednosti se nalazi na vašoj strani. Ne treba da ubeđujete saradnike u svoje dobre namere ili poslovne sposobnosti, sačekajte na završnicu koja donosi uspešne rezultate. Ukoliko vam je stalo da privučete nečije interesovanje, jako se potrudite.
  • 2026 © - vesti online