0
Utorak 20.03.2012.
22:28 >> 23:33h

EL: PAO razbio Makabi, pobeda Barselone

Košarkaši Barselone pobedili su na svom parketu Uniks iz Kazanja sa 78:66 (22:14, 23:19, 17:20, 16:13), dok je Panatinaikos razbio Makabija rezultatom 93:73 (28:18, 27:16, 24:18, 14:21) u prvim mečevima četvrtfinalne serije Evrolige.

Huan Karlos Navaro

Barselona je tako povela sa 1:0 u četvrtfinalnoj seriji protiv ruskog kluba. Potrebne su tri pobede za plasman na završni fajnal for, koji će biti održan u Istanbulu od 11. do 13. maja.

Izabranici Ćavija Paskvala tokom celog meča su kontrolisali dešavanja na parketu 'Blaugrane', ali mali pad koncentracije omogućio je ruskom predstavniku da priđe na 62:59 početkom poslednje četvrtine. Međutim, nestalo je snage Uniksu za preokret, što su domaći košarkaši iskoristili da rutinski privedu utakmicu kraju i upišu pobedu od 78:66.

Najbolji u sastavu domaćeg tima bio je Pit Mikel sa 22 poena i sedam skokova, a pobedi su doprineli i slovenački reprezentativac Erazem Lorbek sa 15 i Huan Navaro sa 13 poena. Kod gostiju se istakao bivši košarakaš Partizana Nejtan Džavaji koji je ubeležio 15 poena i sedam skokova.

Sledeći meč igra se takođe u Barseloni u četvrtak, a serija se potom seli u Kazanj gde će se igrati 27. i 29. marta. Ukoliko rezultat posle četiri meča bude nerešen, odlučujuća utakmica igraće se početkom aprila u Barseloni.

Panatinaikos održao lekciju Makabiju

Košarkaši Panatinaikosa održali su lekciju Makabiju u prvom meču četvrtfinalne serije Evrolige pobedivši ih rezultatom 93:73 (28:18, 27:16, 24:18, 14:21).

Od samog početka izabranici Željka Obradovića su jasno stavili do znanja gostima iz Izraela da se neće dobro provesti. Već posle prvih 10 minuta "zeleni" su imali dvocifrenu prednost (28:18), a ona je iz minuta u minut bivala sve veća. Na poluvreme je evropski šampion otišao sa "+21" (55:34), a početkom drugog dela igre na semaforu je pisalo i 64:34.

Ipak, stali su domaći košarkaši, pružio je Obradovich priliku i igračima koji nisu u prvom planu, pa je do kraja susreta "ponos Izraela" ublažio poraz na 93:73.

Kapiten Panatinaikosa Dimitris Dijamantidis bio je najbolji sa 15 poena, osam asistencija i pet skokova, dok je Nik Kalates ubacio 13 poena uz osam uhvaćenih lopti. Kod gostiju Kit Lengford i Devin Smit su ubacili 21, odnosno 17 poena.