Petak 02.03.2012.
22:22
Vestionline, Beta A

ABA: Partizan lako pobedio Hemofarm

Košarkaši Partizana pobedili su večeras u Vršcu Hemofarm sa 87:66 (25:20, 22:21, 19:9, 21:16) u 22. kolu Jadranske lige.

Partizan je tako ostvario 16. pobedu u šampionatu i sada mu fali još jedna da bi i zvanično obezbedio plasman na završni turnir takmičenja. Hemofarmu je ovo bio 17. poraz do sada, uz pet ostvarenih pobeda.

Crno-beli su do pobede u Vršcu došli nakon odlične igre u trećoj četvrtini, dozvolivši protivniku da za deset minuta postigne samo devet poena.

Trener Partizana Vladimir Jovanović iskoristio je priliku da razigrava tim, tako da je dao šansu svim igračima, i svi su postizali poene.

“Već u najavi meča sam rekao da očekujem tešku utakmicu. Očekivao sam reakciju Hemofarma posle poslednja dva poraza i praktično to smo i videli u prvom poluvremenu, gde su bili veoma dobri u fazi napada i u fazi odbrane. Što se tiče nas, u prvom poluvremenu nas je odlikovalo pre svega loše izvođenje slobodnih bacanja i jako loša odbrana, koju je Hemofarm iskoristio. Drugo poluvreme smo stegli odbranu i praktično rešili utakmicu. Pre svega smo popravili proceat šuta sa penala, onda smo dali nekoliko lakih poena, otvorili nekoliko kontranapada i ubacili šuteve za tri poena. U trećoj deonici smo napravili razliku koju Hemofarm nije mogao da stigne. Čestitao bih mojim igračima na dobrom pristupu pre svega u drugom poluvremenu", rekao je Jovanović posle meča.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Miroslav Raduljica sa 17 poena i šest skokova, dok je Dominik Džejms postigao 15. Hemofarm je predvodio Mladen Pantić sa 22 poena, dok je Marko Šutalo ubacio 12.

U ostalim utakmicama 22. kola regionalne košarkaške lige u subotu se od 20 sati sastaju Crvena zvezda - Krka, a u isto vreme Radnički iz Kragujevca gostuje ekipi Zagreba.