1
Četvrtak 16.02.2012.
19:52 >> 23:14h

Partizan i Radnički u polufinalu Kupa Koraća

Košarkaši Partizana ubedljivo su savladali Mega Vizuru rezultatom 98:69 (16:20, 24:14, 29:18, 29:17) na završnom turniru Kupa Radivoja Koraća.

Najefikasaniji - Miroslav Raduljica

Košarkaši Partizana koji brane trofej Kupa Radivoja Koraća, imali su problema na početku meča sa ekipom Mega Vizure, ali su u nastavku zablistali i više nego ubedljivo se plasirali u polufinale.

Partizan predvodio Miroslav Raduljica sa 16 poena i Vladimir Lučić sa 15, dok su Milan Mačvan i Dejvid Betrans koji je šansu dobio u poslednjoj četvrtini, postigli po 11 poena. U Mega Vizuri najbolji je Miljenović sa 19 i Petar Jokić sa 17 poena.

Trener Partizana Vlade Jovanović izjavio je da je "veoma teško odigrati unapred
dobijene utakmice".

"Rekao sam i u najavi meča da je ekipa Mega Vizure sastavljena od jako mladih igrača koji su sigurno željni dokazivanja i afirmacije u velikim utakmicama, kao što je utakmica protiv Partizana. Shvatili su jako ozbiljno, ušli ambiciozno u utakmicu, igrali veoma agresivno, za razliku od nas koji smo u prvi deo utakmice ušli jako
blago pre svega u odbrani, a zatim i u napadu i jednostavno prepustili Mega Vizuri da diktira tempo u prvom poluvremenu. Kasnije smo došli i do pozicionog napada i do šuta za tri poena, kao i do skoka pod oba koša što u prvom poluvremenu, nismo koristili", rekao je Jovanović i čestitao svojim igračima na pobedi.

Partizan će u polufinalu igrati protiv košarkaša Radničkog iz Kragujevca, koji su u drugom četvrtfinalu posle neizvesne završnice pobedili Vojvodinu sa 77:75 (26:19, 17:22, 19:14, 15:20).

U ekipi Radničkog najefikasniji bili su Dejvid Simon sa 17 i Stefan Marković sa 16 poena, dok je u timu Vojvodine Strahinja Milošević postigao 16, a Stefan Stojačić 13 poena.

U subotu u istim terminima igraju Crvena zvezda Diva - Radnički Beograd i Hemofarm Štada - Radnički FMP.