Subota 09.01.2010.
22:21
Vestionline; Tanjug A

NLB: Zvezda bolja od FMP-a

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u hali "Pionir" ekipu FMP-a iz Železnika sa 87:73 (19:23, 27:16, 17:17, 24:23) u utakmici 15. kola Jadranske lige.

"Crveno-belima" je to sedma pobeda u regionalnom takmičenju, dok je FMP zabeležio 11. poraz.

Domaća ekipa je dobro počela utakmicu, ali je u završnici prve četvrtine dozvolila FMP-u da napravi seriju 6:0 i dođe do četiri poena prednosti (23:19). "Trojkom" Filipa Čovića na početku druge deonice FMP je povećao vođstvo na "plus sedam", a u 12. minutu gosti su imali i prednost 29:21. U narednih pet minuta, zahvaljujući Tadiji Dragićeviću, Filipu Videnovu i Majku Tejloru, Zvezda je napravila seriju od 15:0 i preokrenula na 36:29.

Početak treće četvrtine takođe je pripao izabranicima Aleksandra Trifunovića, koji su u 25. minutu vodili sa 54:43. Minut pre kraja ovog perioda FMP je uspeo da se približi na 56:60, ali je Boris Bakić sačuvao vođstvo domaćih. "Crveno-beli" su u visokom ritmu ušli u poslednju četvrtinu, u kojoj su nakon nekoliko minuta došli do vođstva od 77:61 i definitivno rešili pitanje pobednika.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Oliver Stević sa 13 poena, dok je kapiten Dragićević utakmicu završio sa deset poena. U timu iz Železnika najzapaženiji bio je Miroslav Raduljica sa 24 poena, a Filip Čović dodao je na to još 12 poena.

Košarkaši Hemofarma zabeležili su još jednu pobedu u NLB ligi. Vrščani su se revanširali Cedeviti za poraz u prvom delu prvenstva i pobedili sa 87:71 (24:14, 20:18, 23:16, 20:23).

Od samog početka utakmice izabranici Stevana Karadžića dali su gostima do znanja da neće dozvoliti nikakvo iznenađenje. Veoma dobrom igrom u odbrani uspeli su da već u prvoj četvrtini povedu sa 10 poena razlike. U nastavku susreta su uvećavali svoju prednost. Najveću prednost domaći košarkaši imali su sredinom treće četvrtine kada su poveli sa 21 poenom razlike.

U ekipi Hemofarm Milan Mačvan sa 19 poena bio je najefikasniji igrač. Izuzetno zapaženu igru imao je i Boban Marjanović koji je postigao 13 poena. U ekipi Cedevite najefikasniji je bio Žižić sa 17 poena.

Cibona - Partizan 16,15

Tabela: Cibona 12/2, Partizan i Olimpija 10/4, Budućnost i Zagreb 9/6, Zadar i Hemofarm 9/5, Crvena zvezda 7-8, Cedevita i Radnički 6/9, Široki 5/10, FMP i Helios 4/11, Bosna 2/12.