0
Četvrtak 05.01.2012.
20:23 >> 23:46h

Zvezda prokretom do trijumfa u Vršcu

Košarkaši Crvene zvezde Beograd pobedili su večeras u Vršcu ekipu Hemofarma sa 81:73 (13:23 23:23 19:13 26:14) u 14. kolu regionalne Jadranske lige.

Bojan Popović zabeležio 14 poena

Tim iz Beograda zaostajao je za domaćinom posle tri četvrtine, ali je u poslednjoj deonicu uspeo da se približi, a potom i preokrene rezultat u svoju korist.

Hemofarm je na poluvremenu imao deset koševa prednosti, a ekipu su predvodili Mladen Jeremić i Boris Savović koji su na kraju meča imali 21 i 17 poena.

Zvezdu je do četvrte pobede u sezoni predvodio je Petar Popović sa 16 poena, dok je Bojan Popović zabeležio 14. Novi igrač crveno-belih Amerikanac Omar Tomas dao je 11 koševa uz jednu trojku u prelomnim trenucima utakmice.

Trener Crvene zvezde Svetislav Pešić izrazio je zadovoljstvo što je njegov tim stigao minus od 15 koševa razlike i na kraju trijumfovao na teškom gostovanju.

"Ponosan sam što smo u drugom poluvremenu preuzeli kontrolu i posle konstantnog jurenja rezultata uspeli da napravimo prvi brejk ove sezone. Bilo je jako teško igrati protiv ekipe kao što je Hemofarm, ali mislim da je ključ bio u promeni odbrane nad Savovićem u drugom poluvremenu. Odlučio sam da na ovom meču ne igraju Nedović i Marković, trudim se da na svakoj utakmici drugim igračima dajem šansu", rekao je Pešić.

Njegov kolega Željko Lukajić, trener Hemofarma, rekao je da "nije problem" što je ovaj meč izgubljen.

"Po ko zna koji put ponavljam da mi je čast i privilegija da treniram ovakve momke, da ih gledam kako rastu i stasavaju u prave igrače. Nije problem to što smo sada izgubili, i dalje držimo kontrolu, što se tiče ambicija. Borimo se sa nedaćama, nikada nismo kukali, pa nećemo ni sada. Ali, smatram da neke stvari moramo da postavimo na svoje mesto", rekao je Lukajić posle meča.

Tim iz Vršca je večerašnjim neuspehom na svom parketu zabeležio već šesti poraz u nizu. Oba tima sada imaju skor od četiri pobede i 10 poraza, a ostale utakmice 14. kola su na programu u subotu i nedelju.

Košarkaši Makabija savladali su Zlatorog rezultatom 87:51 (19:15,22:10, 29:11, 17:15 ) u ranije odigranoj utakmici 15. kola ABA lige.

Gosti iz Slovenije dobro su počeli meč i bili u zaostatku samo četiri poena posle prve deonice. Međutim u nastavku je usledila katastrofa. Zlatorog je do kraja utakmice ubacio samo 36 poena, dok je Makabi u prepoznatljivo ritmu završio meč.

Najbolji u domaćoj ekipi bio je David Blu sa 16 poena, dok su po 13 dali Teo Papalukas i Šon Džejms koji je uz to imao i 10 skokova. Lior Elijahu je pridodao 12 koševa, a Šajer i Skorcijanidis po 10. U timu iz Slovenije Omić je jedini imao dvocifren košgeterski učinak sa 10 poena i uz to je dodao devet skokova.

Ovo je bio 13. trijumf ekipe trenera Dejvida Blata, dok je Zlatorog poslednji sa 12 poraza.