Subota 26.11.2011.
21:20
Vestionline, B92 A

Zvezda izgubila od Krke u Novom Mestu

Košarkaši Crvene zvezde Beograd izgubili su od Krke u Novom mestu sa 75:73, u okviru 9. kola regionalne ABA lige.

Ekipa Svetislava Pešića sada ima skor od dva trijumfa i sedam poraza

Zvezda je dobro počela meč u Novom Mestu, naročito u odbrani. Domaći tim je tek u 4. minutu postigao prvi koš, a pre toga Zvezda je ubacila šest poena. U nastavku prve deonice tim Svetislava Pešića uspeo je da zadrži prednost i pred nastavak je vodio sa 17:13.

Početkom druge deonice Zvezda je zaigrala još bolje, pa je veoma brzo stigla i do prve dvocifrene prednosti. Krka se međutim brzo vratila, pa je finiš prvog poluvremena protekao u izjednačenoj igri. Prednost Zvezdi pred poluvreme doneo je Subotić trojkom (35:34).

Zvezda je imala vođstvo i većim delom drugog poluvremena, ali je ponovo pala u samom finišu. Dva minuta pre kraja utakmice Zvezda je imala tri poena prednosti (71:68), ali do kraja nije postigla nijedan koš.

Domaći tim to je iskoristio, napravio je seriju 6-0, Zvezda je u samom finišu imala priliku da izjednači, ali je u poslednjim trenucima Andreja Milutinović izblokiran i Krka je odnela pobedu.

Zvezdu su predvodili Nemanja Nedović i Petar Popović sa po 17 poena, dok je Sava Lešić dodao 10. Na drugoj strani, Balazić je postigao 18, Petrov 16, a Bakster 14 poena.

Košarkaši Makabija savladali su Cedevitu rezultatom 96:89 (21:26, 33:18, 20:28, 22:17) u 9. kolu ABA lige.

MVP utakmice bio je Gaj Pnini iz Makabija sa 26 poena, 3 skoka i jednom asistencijom, a za ekipu Cedevite najbolji je bio Donotej Drejper sa 28 poena, 2 skoka i 6 asistencija.