0
Sreda 19.10.2011.
21:22 >> 22:53h

EL: Sijena i Kaha pobedili u gostima

Košarkaši Montepaskija iz Sijene savladali su kao gosti Uniks u Kazanju rezultatom 79:71 na startu grupe D Evrolige, dok je Kaha Laboral u A grupi pobedila Fenerbahče u Istanbulu 69:66.

Lester Bo Mekejleb - junak pobede Montepaskija u gostima Uniksu

Gostujući tim iz Sijene susret je prelomio odličnom igrom u trećoj četvrtini, koju je rešio rezultatom 21:11, i pred poslednju deonicu stekao prednost od devet poena koju rival nije uspeo da stigne - 64:55.

Lester Bo Mekejleb je predvodio Montepaski do pobede sa 17 poena i četiri skoka, dok je odličnu partiju pružio i Rimantas Kaukenas sa 14 koševa. Poen manje ubacio je Dejvid Andersen.

Henri Domerkant bio je ubedljivo najefikasniji na meču sa 30 poena, sedam skokova, ali to nije bilo dovoljno Uniksu. Bivši centar Partizana Nejtan Džavai ubacio je 11 koševa.

Trener Kahe Laboral - Duško Ivanović

Košarkaši Kahe Laboral iznenadili su Fenerbahče i slavili u Istanbulu rezultatom 69:66 u 1. kolu A grupe Evrolige.

Tim iz Baskije je stigao do pobede zahvaljujući odličnoj igri tokom druge i treće deonice, kada su stekli krucijalnu prednost. Domaći igrači stigli su na samo dva poena manjka u poslednjih minut (64:66), ali je onda Sefološa promašio oba slobodna bacanja za izjednačenje!

Slična situacija se desila samo tri sekunde pre kraja utakmice kada je Omer Onan imao šut za tri pri rezultatu 66:69, ali se lopta odbila od obruča.

Najefikasniji u pobedničkom timu u dvorani Abdi Ipekči bio je Mirza Teletović sa 23 poena i šest skokova, dok je vrlo dobru partiju pružio Milko Bjelica koji je ubacio 12 koševa, uz četiri skoka i jednu blokadu. Nemanja Bjelica nije imao značajan statistički učinak za šest i po minuta.

Kod domaćih, Onan Omer je postigao 16 poena, dok je nekadašnji član Partizana Džejms Gist ubacio 10 koševa, uz sedam skokova. Još jedan bivši član crno-belih, Kurtis Džerels, ubacio je osam poena, dok je Roko Ukić postigao 10 koševa.

U preostale dve utakmice koje su bile na programu u sredu Kantu je pobedio Nansi sa 80:69, dok je Prokom izgubio na svom terenu od ekipe Galatasaraja 72:76.