0
Subota 15.10.2011.
19:32

Zvezda izgubila od Olimpije u "Pioniru"

Košarkaši Crvene zvezde Beograd poraženi su u "Pioniru" od Olimpije rezultatom 101:93 (32:34, 27:22, 17:26, 25:11) u 3. kolu ABA lige.

Crvena zvezda kao i protiv Budućnosti, pala u finišu meča

U meču u kojem je zbog loših odbrana postignuto skoro 200 poena, Olimpija se bolje snašla jer je u finišu meča napravila neverovatnu seriju od čak 17:0.

Posle prve četvrtine u kojoj je postignuto neverovatnih 68 poena, rezultat je bio izjednačen 34:34, a posle prvog poluvremena gosti su zbog pogođenih osam trojki imali pet poena prednosti - 61:56.

Markota i Varda raspucali su se za tri poena početkom drugog poluvremena, ali ni to nije zaustavilo crveno-bele koji su treću deonicu rešili u svoju korist sa 26:17, pa su poveli 82:78.

Početničkim greškama u poslednja dva minuta meča Zvezda je praktično ispustila pobedu, a Slovenci su s druge strane napravili neverovatnu seriju od 17:0, pa su od rezultata 90:84 za Zvezdu stigli do konačnih 101:93 za gostujuću Olimpiju.

Najefikasniji igrači u redovima Zvezde bili su Morison sa 30, Subotić sa 16 i llić sa 10 poena, dok je s druge strane Salin postigao 23, a Varda dodao 14 poena.

Trener košarkaša Crvene zvezde Beograd Svetislav Pešić rekao je da su strah i slaba koncentracija glavni uzroci poraza od Olimpije u trećem kolu ABA lige.

"Dosta smo uplašeni. U napadu su potrebni kreacija, sloboda i sigurnost. Donosimo vrlo čudne odluke u odbrani, nismo dovoljno skoncentrisani. Čekamo da nas publika podrži kao protiv Bajerna. Rekao sam igračima da, ako igraju samo kad im neko peva, onda treba da se rastajemo. To nije košarka", rekao je Pešić.

Crveno-beli su na svom terenu samo u prvom poluvremenu primili čak 61 poen.

"Ovo je teško objašnjivo, a objašnjenja moraju da se nađu. Na domaćem terenu smo u prvom poluvremenu dobili 61 poen. To su neverovatne stvari i prvi put sam u situaciji da ovo doživljavam", dodao je Pešić.

U subotu su odigrana još tri meča 3. kola ABA lige u kojima je Hemofarm lako slavio protiv slovenačkog Heliosa iz Domažala u "Milenijumu" 83:70, Široki je sa 73:71 iznenadio Krku u Novom Mestu, dok je Zagreb sa 81:72 nadigrao podgoričku Budućnost.