0
Četvrtak 11.08.2011.
19:06

Košarkaši poraženi od Nemačke

Košarkaška reprezentacija Srbije poražena je od selekcije Nemačke rezultatom 59:58 u meču prvog kola na turniru "Sport Toto Svetski kup" u Izmiru.

Srbija će u petak u drugom kolu igrati protiv Ukrajine (17,00), a u subotu u isto vreme sa selekcijom domaćina, Turskom.

Nemačka je ušla angažovano u meč i već u šestom minutu stekla prednost od devet poena (13:4). Naš tim je igrao slabo u napadu, a "panceri" su kažnjavali sve greške našeg tima i u osmom minutu poveli s 17:6. Nemci su minut kasnije imali i najveću prednost od 20:8. "Orlovi" su serijom od 5:0 smanjili na 20:13, a tim rezultatom je završena prva četvrtina.

Srbija je u 12. minutu prišla na minus od šest poena (22:16). Nemci su u većem delu druge četvrtine imali prednost od pet do sedam poena, a naša selekcija je u 18. minutu uspela posle bolje igre da preokrene rezultat na 29:28. Međutim, na poluvreme se otišlo vođstvom Nemaca od 30:29.

Ekipe su se na početku treće četvrtine smenjivale u vođstvu, a Nemci su u 23. minutu ponovo stekli osetniju prednost (36:32). Naši košarkaši su bili izuzetno neprecizni u šutu za tri poena, što je "pancerima" u 28. minutu donelo prednost od sedam poena (49:42). Nemci su u poslednji deo meča ušli s vođstvom od 52:45.

"Panceri" su držali vođstvo do 36. minutu kada je Srbija serijom od 12:1 posle dužeg vremena došla u vođstvo od 57:53. Nemci su minut pre kraja smanjili na 58:57, a 40 sekundi pre kraja ponovo došli u vođstvo 59:58. Naši košarkaši nisu iskoristili napad za novo vođstvo, a Nemci su potom imali 12 sekundi za povećanje prednosti. Međutim, "panceri" su izgubili lopti, a naši košarkaši su se spetljali u napadu i zasluženo su poraženi.