1
Sreda 08.06.2011.
21:53

Partizan osvojio 10. uzastopnu titulu

Košarkaši Partizana osvojili su večeras 10. uzastopnu titulu prvaka države, pošto su u Beogradu savladali Hemofarm sa 86:68 (14:14, 23:16, 28:21, 21:17) i rešili finalnu seriju plej-ofa u svoju korist sa 3:0.

Partizan igrao za publiku - Nejtan Džavai

Partizan je do 18. titule u istoriji kluba stigao serijom 3:0 u pobedama nad Vrsčanima. Crno-beli su u prvom meču odigranom 1. juna u Beogradu slavili su 85:60, a četiri dana kasnije u Vršcu bilo je 89:83 za beogradski klub.

Gosti su bolje ušli u meč i u trećem minutu poveli s 4:0, pošto crno-beli nisu iskoristili nekoliko napada. Minut kasnije bilo je 7:2 za Vrščane, a domaći su u petom minutu izjednačili na 7:7.

Hemofarm je potom serijom 7:0 poveo 14:7, ali je Partizan u finišu prve četvrtine sa nekoliko brzih kontranapada stigao do izjednačenja, 14:14. Gosti su imali minimalnu prednost i na početku druge četvrtine, ali su crno-beli do prve prednosti na meču stigli u 13. minutu (20:18). Usledila je potom serija atraktivne igre Partizana koju je predvodio Veseli. Domaći košarkaši su poveli 24:18, a u 15. minutu bilo je već 27:20.

Izabranici Vlade Jovanovića nastavili su sa dobrom igrom, a prednost crno-belih rasla je iz minuta u minut. Partizan je u 18. minutu prvi put na meču stekao dvocifrenu prednost (36:25). Gosti su u finišu ovog dela meča zaigrali angažovanije i smanjili prednost Partizana na 37:30.

"Crno-beli" su na početku treće četvrtine ponovo došli do dvocifrenog vođstva (41:30), ali je Hemofarm u 23. minutu serijom 6:3 smanjio na 44:36. Džerels je trojkom ponovo podigao publiku na noge, a prednost crno-belih rasla je iz minuta u minut. Partizan je atraktivnom igrom u 27. minutu prvi put poveo sa 20 poena razlike (58:38). Gosti su do kraja treće četvrtine smanjili vođstvo crno-belih na 65:51.

Partizan je u poslednjoj četvrtini održavao visoku prednost, koja se kretala između 15 i 20 poena. Tri minuta pre kraja meča ovacije 8.000 navijača dobio je Veseli kome je ovo poslednji meč u crno-belom dresu. On će karijeru da nastavi u NBA ligi.

Češki internacionalac je potom atraktivnim zakucavanjem doneo ekipi iz Humske ponovo prednost od 20 poena (84:64). Domaći su sigurnom igrom zadržali ubedljivu prednost, a na kraju meča usledilo je veliko slavlje igrača i navijača Partizana.

Najefikasniji u ekipi Partizana u trećem meču bio je Kurtis Džerels sa 24 poena, dok je Jan Veseli dodao 18, a Dragan Milosavljević sa 10. U poraženoj ekipi najbolji je bio Mladen Jeremić sa 18 poena, dok je Ivan Maraš dodao 17.

Sreda 09.11.2011. 12:49