1
Nedelja 05.06.2011.
22:05

Partizan nadomak nove titule

Košarkaši Partizana pobedili su u Vršcu ekipu Hemofarma rezultatom 89:83 (18:22, 21:26, 29:16, 21:19) u drugom meču finala plej-ofa Superlige Srbije.

Partizan na jednu pobedu od nove šampionske titule

Partizan je poveo 2:0 u finalnoj seriji koja se igra na tri pobede. Crno-beli su u prvom meču slavili s 85:60, a treći meč biće odigran u 20,00 sati u Beogradu.

Hemofarm je bolje ušao u meč i brzo stigao do prednosti od 13:8, ali su "crno-beli" nešto boljom igrom u nastavku meča smanjili na 13:12. Međutim, domaći su prvih 10 minuta rešili u svoju korist 22:18. Ekipe su bile u egalu u prvih nekoliko minuta druge četvrtine, ali je onda Hemofarm serijom trojki Jeremića i Šutala stigao do vođstva od 30:22.

Vrščani su u 14. minutu prvi put stekli dvocifrenu prednost (32:22), ali su "crno-beli" smanjili na 32:26. Međutim, domaći su serijom trojki u 16. minutu ponovo došli do ubedljivog vođstva (41:28). Partizan je posle tajm-auta zaigrao angažovanije i do kraja ovog dela meča smanjio prednost Hemofarma na 48:39.

Crno-beli su ušli angažovanije u treću četvrtinu i serijom od 9:0 u 23. minutu izjednačili na 48:48. Hemofarm je prvi poen u drugom poluvremenu postigao u 24. minutu 50:48, ali su gosti već u sledećem napadu stigli do vođstva od 51:50. Partizan je u 26. minutu imao prednost od šest poena (59:53), a potom su trojke za domaće postigli Anđušić i Borisov, a Božić za Partizan. Domaći su smanjili prednost Partizana na 62:60, ali je Džerels trojkom uvećao vođstvo na 65:60.

Gosti su u poslednju četvrtinu ušli s prednošću od četiri poena 68:64. Hemofarm je serijom od 5:0 na početku poslednje četvrtine preokrenuo rezultat na 69:68. Beograđani su serijom 9:2 u 35. minutu stekli prednost od šest poena (77:71). Džerels je trojkom utišao domaću publiku za 80:71. Krstović je smanjio na 80:74, ali su crno-beli sigurnim igrom u finiši održavali visoku prednost i zasluženo su stigli do pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Kurtis Džerels sa 28 poena, dok je Džejms Gist dodao 12, a Raško Katić i Jan Veseli po 10. Kod domaćih, najbolji su bili Mladen Jeremić i Milivoje Božović sa po 16 poena, dok je Marko Šutalo ubacio 13.

Nedelja 26.06.2011. 12:34