1
Sreda 01.06.2011.
22:11

Partizan poveo u finalu protiv Hemofarma

Košarkaši Partizana pobedili su u Beogradu ekipu Hemofarma rezultatom 85:60 (22:12, 27:16, 19:18, 17:14) u prvom meču finala plej-ofa Superlige Srbije.

Kurtis Džerels

Košarkaši Partizana su ušli agresivno u meč i već u četvrtom minutu stigli do vođstva od 11:2. Gosti su serijom 4:0 smanjili na 11:6, ali su "crno-beli" dobrom igrom u odbrani u šestom minutu prvi put stekli dvocifrenu prednost (17:6).

Međutim, Vrščani su iskoristili nekoliko grešaka Partizana i minut pre kraja prve četvrtine smanjili vođstvo domaćina na 17:12. Prva četvrtina je završena vođstvom izabranika Vlade Jovanovića 22:12.

Crno-beli su briljirali u drugoj četvrtini, a u 16. minutu su došli do najveće prednosti u ovom delu meča (40:17). U ovom periodu su briljirali su Gist i Milosavljević, koji su preciznim šutem za dva i tri poena povećavali vođstvo Partizana iz minuta u minut. Klub iz Humske je prvih 20 minuta rešio u svoju koristi 49:28.

Hemofarm za prva tri minuta treće četvrtine nije uspeo da postigne nijedan poen, a Partizan je iskoristio greške gostiju i poveo 53:29. Minut kasnije bilo je već 58:33 za crno-bele. Domaći košarkaši su nastavili sa atraktivnom igrom u nastavku meča, dok je trener Hemofarma Željko Lukajić čestim izmenama pokušavao da pronađe idealnu petorku. Međutim, crno-beli su brzim kontrama u 29. minutu već vodili 68:42.

Partizan je u poslednjih 10 minuta meča ušao s vođstvom od 68:46. Vrščani su serijom 7:2 smanjili u 33. minutu na 70:53. Aktuelni srpski šampioni su u narednih nekoliko minuta pojačali igru i tri minuta pre kraja meča ponovo stekli prednost veću od 20 poena (78:57). Partizan je potom do kraja meča održavao visoku prednost i zasluženo je stigao do pobede.

Najefikasniji u pobedničkom timu bili su Jan Veseli, Vladimir Lučić i Dragan Milosavljević, koji su postigli po 13 poena, dok je Nejtan Džavai dodao 12, a Džejms Gist 10. Kod gostiju, najbolji je bio Miljan Pavković sa 12 poena, dok su Ivan Maraš i Mladen Jeremić dodali po 10.

Finalna serija igra se na tri pobede. Naredni meč biće odigran 5. juna od 20,00 časova u Vršcu, dok je treći duel na programu tri dana kasnije u Beogradu.

Partizan - Hemofarm 85:60 (22:12, 27:16, 19:18, 17:14)

Hala Pionir. Gledalaca: 6.000.

Partizan: Džerels 6, Kecman 4, Jaramaz 5, Lučić 13, Milosavljević 13, Bogdanović 0, Katić 4, Džavai 12, Bešović 2, Božić 3, Gist 10, Veseli 13.

Hemofarm: Pavković 12, Lambić 0, Božović 1, Krstović 6, Šutalo 0, Savović 7, Borisov 3, Knežević 2, Petrović 0, Jeremić 10, Maraš 10, Anđušić 9.

Sreda 09.11.2011. 12:50