0
Utorak 03.05.2011.
20:16

Košarkaši Partizana slavili u Kragujevcu

Košarkaši Partizana pobedili su Kragujevcu ekipu Radničkog rezultatom 76:74 (24:13, 27:24, 14:22, 11:15) u meču 10. kola Superlige Srbije.

Kecman uz Gista najefikasniji u Partizanu

Partizan je zadržao prvo mesto na tabeli sa osam pobeda i jednim porazom, dok je Radnički zabeležio šest trijumfa i četiri neuspeha.

Partizan je odlično ušao u meč i serijom trojki Petra Božića stigao do vođstva od 14:3. Crno-beli su potom postigli još četiri poena i poveli 18:3. Međutim, košarkaši Radničkog su zaigrali angažovanije i do kraja prvog dela meča smanjili prednost gostiju na 24:13. Radnički je početkom druge četvrtine napravio seriju 11:3 i došao do minusa od tri poena (27:24). Do kraja prvih 20 minuta gosti su vratili dvocifrenu prednost (51:37), a ovaj deo meča obeležio je veliki broj prekršaja igrača oba tima.

Partizan je u većem delu treće četvrtine održavao prednost od 10 poena, ali se Radnički serijom 17:8 približio crno-belima na 59:54. Gosti su uspeli da u poslednju četvrtinu uđu s vođstvom od 65:59. Domaći košarkaši su sredinom poslednjeg dela meča, serijom od 6:1 prišli na samo jedan poen zaostatka (66:65).

Potom se igralo koš za koš, a crno-beli su dva minuta pre kraja meča poveli 74:71. Partizan je potom imao vođstvo od 76:72. Radnički je smanjio na 76:74, a zatim je Džerels promašio dva slobodna bacanja za goste. Šulović je imao poslednji napad za kragujevački tim, ali nije uspeo da uputi udarac ka košu. Lopta je došla do igrača Partizana, a domaći su tražili prekršaj nad Šulovićem, ali promene sudijske odluke nije bilo.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Džejms Gist sa 16 poena, dok je Dušan Kecman dodao 15, a Dragan Milosavljević 14. Kod domaćih, najbolji je bio Nenad Šulović sa 22 poena, dok je Predrag Miletić ubacio 13.

Crvena zvezda je savladala OKK Beograd 90:70. Najefikasniji u ekipi crveno-belih bio je Nedović sa 20 poena, dok su Lešić i Nikolić dodali po 17. U poraženom timu najbolji je bio Živković sa 19.

FMP je bio ubedljiv protiv Mega vizure 96:71, dok će u sredu igrati Metalac i Hemofarm.