0
Nedelja 06.03.2011.
19:17 >> 21:43h

NLB: Igokea nadigrala Partizan

Košarkaši Igokee pobedili su večeras u Laktašima ekipu Partizana rezultatom 88:86 (18:18, 25:19, 23:16, 22:33) u meču 23. kola Jadranske lige.

Džereles ubacio 24 koša, što nije bilo dovoljno za pobedu crno-belih

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Čedomir Vitkovac sa 15 poena, dok je Nebojša Joksimović dodao 14. Kod gostiju, najbolji je bio Kurtis Džerels sa 24 poena, dok je Džejms Gist ubacio 17.

Prvo mesto na tabeli drži Krka sa 16 pobeda i sedam poraza, dok su Partizan i Olimpija ostvarili učinak od po 15 trijumfa i osam neuspeha.

"Crno-beli" su bili ravnopravan rival samo u prvih 10 minuta. Domaći su zaigrali angažovanije u drugoj četvrtini, a prvih 20 minuta dobili su rezultatom 43:37.

Partizan je pao u igri u trećoj četvrtini, a domaći su brzo stekli dvocifrenu prednost. Igokea je početkom poslednjeg dela meča imala i vođstvo od 15 poena, ali su "crno-beli" u 39. minutu serijom trojki stigli do minusa od tri poena (85:82).

Međutim, Igokea je u penal završnici uspela da sačuva prednost i da zasluženo stigne do pobede 88:86.

Trener Partizana Vlade Jovanović izjavio je da je Igokea zasluženo pobedila.

"Mi smo pružili bledu partiju, pe svega kada je energija u pitanju. Utakmica koja treba da se igra 40 minuta, ne može da se igra tri minuta, jer smo mi samo ta poslednja tri minuta odigrali u odbrani i sa pravim pristupom, onako kako je trebalo da odigramo čitav meč. Sa ovakvom energijom ne može da se igra i sa daleko slabijim ekipama. Mislim da je Igokea ekipa koja je jako dobro sastavljena, odlično vođena, ekipa koja ima dosta iskusnih igrača, neki sa evroligaškim i NBA iskustvom, takva ekipa zaslužuje pun respekt i mislim da mi nismo u pravoj meri razumeli ozbiljnost ove utakmice", rekao je Jovanović i dodao:

"Normalno je da tu postoje i neki subjektivni razlozi. Mi punih šest meseci igramo u tempu sreda-subota, i da nam je ova poslednja utakmica sa Efesom, gde smo potrošili sve načine motivacije, i ta pobeda, koštala nas je, izgleda, poraza ovde. Ne toliko zbog umora, već najviše u psihološkom smislu, ispraznili smo se izgleda više nego što je trebalo. Završili smo takmičenje u Evroligi, i ovo je na neki način kriza novog početka, odnosno za dva dana je trebalo mentalno pripremiti ekipu na nastavak takmičenja u kome se još borimo za trofej. Nismo uspeli na pravi način da se motivišemo i izgubili smo utakmicu".

Hemofarm pao u Kragujevcu

Košarkaši Radničkog pobedili su večeras u Kragujevcu ekipu Hemofarma rezultatom 66:59 u poslednjem meču 23. kola Jadranske lige.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Majk Li sa 21 poenom. Kod gostiju, najbolji je bio Boris Savović sa 15 poena.