0
Nedelja 27.02.2011.
20:27

Partizan preko Radničkog na vrh tabele

Košarkaši Partizana mt:s savladali su Radnički iz Kragujevca rezultatom 80:64 u poslednjem meču 22. kola NLB lige odigranog u beogradskom "Pioniru".

Najefikasniji - Jan Veseli

Aktuelni šampion je sjajno otvorio duel i poveo sa 11:4, stavljajući do znanja gostima da ovaj put neće moći da iznenade "crno-bele" kao u prvom delu sezone. Vrlo brzo je domaćin stigao i na +11, da bi se Radnički u drugoj četvrtini serijom od 8:0 rezultatski vratio u duel. U tim trenucima se razigrao najbolji igrače ekipe Miroslava Nikolića, Majk Li, koji je u podršku Vukosavljevića i Markovića uspeo potpuno da preokrene rezultat i stigne čak i do vođstva. Ipak, večeras jako raspoloženi Jan Veseli i iskusni Kecman Partizan vode na veliki odmor sa poenom prednosti (40:39).

Uz jaku i pokretljivu zonsku odbranu Partizan u trećoj deonici ponovo pravi osetniju razliku (+8), ali na drugoj strani serijom koševa Li održava Radnički u rezultatskom životu. Ipak, dosta spremnijii grači Partizana u zadnjoj četvrtini koriste seriju promašaja gostiju i stižu do 10 poena razlike. Ishitrenim šutevima Radnički (4 minuta bez koša) je samo "gurao" sebe u ubedljiv poraz, a na kraju je rezultat bio zasluženih 80:46 za "crno-bele".

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Vesel sa 19 poena, Lučić je dodao 14, a Gist 11 poena i 11 skokova. Kod Radničkog je Majkl Li postigao 24, Vukosavljević je ubavio 16, a Marković 10 poena.

Partizan je tako sa skorom 15-7 ponovo izbio na čelo tabele. Isti skor ima i Krka, a slede Olimpija (14-8), Zagreb (13-9), Budućnost (13-9), pa Hemofarm (11-11), Cedevita (11-11) - Radnički (11-11).

Košarkaši Igokee poraženi su danas i treći put za redom, a posle Zadra i Krke pobedu nad ekipom Slobodana Klipe zabeležila je i Cibona 78:68.

U pobedničkom timu Bogdanović i Krapić postigli su po 22 poena, dok je u redovima tima iz Aleksandrovca standradno najefikasniji bio je Čejs sa 19 koševa, dok je Rakočević dao poen manje. Posle ovog kola Cibona i Igokea su se izjednačili na tabeli sa po 10 pobeda i 12 poraza.