0
Utorak 22.02.2011.
19:58 >> 00:03h

Hemofarm se oprostio od četvrtfinala Evrokupa

Košarkaši Cedevite pobedili su večeras u Zagrebu ekipu Hemofarma rezultatom 73:71 (25:24, 17:20, 18:10, 13:17) u meču petog kola grupe I faze "Top 16" Evrokupa.

Hemofarm završava Evrokup

Hemofarm je večerašnjim porazom kolo pre kraja takmičenja izgubio sve šanse da se plasira u četvrtfinale Evrokupa. Hemofarm je zabeležio samo jednu pobedu uz četiri poraza. Cedevita ima učinak od tri pobede i dva poraza.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Korsli Edvards sa 17 poena, dok je Dontaj Drejper dodao 15. Kod gostiju, najbolji je bio Mladen Jeremić sa 15 poena, dok je Pavković ubacio 14.

Cedevita je odlično ušla u meč i već u trećem minutu stekla prednost od 9:0. Hemofarm je dva minuta kasnije uspeo da serijom 7:0 dođe do minusa od dva poena, ali su Zagrepčani u sedmom minutu ponovo stekli osetniju prednost od 20:12. Vršački klub je angažovanijom igrom do kraja prve četvrtine uspeo da smanji prednost domaćih na 25:24.

Hemofarm je na početku druge četvrtine serijom trojki stigao do vođstva od 32:27. Srpski klub je držao prednost od pet do sedam poena, ali je Cedevita u finišu druge četvrtine uspela da smanji na 44:42.

Domaći su na početku treće četvrtine uspeli da preokrenu rezultat, a Cedevita je u 27. minutu povela s 53:49. Zagrepčani su iskoristili nekoliko ličnih grešaka u napadu Hemofarma i došli u 29. minutu do vođstva od 60:52. Cedevita je ušla u poslednju četvrtinu s vođstvom 60:54, ali je u 31. minutu povela 63:54.

Hemofarm je serijom 9:3 smanjio u 35. minutu na 66:63. Domaći su održavali prednost od tri do pet poena, ali je Hemofarm na 15 sekundi pre kraja stigao do minusa 72:71. Baždarić je iskoristio jedan penal za 73:71, a Hemofarm nije uspeo da iskoristi poslednji napad i propustio je priliku da dođe do pobede.

Trener Hemofarma Željko Lukajić izjavio je da je njegova ekipa propustila veliku priliku da pobedi Cedevitu u Zagrebu.

"Imali smo napad za pobedu, ali smo ga jako neorganizovano i neiskusno odigrali. Nismo imali poslednji tajm-aut, kako bismo se dogovorili šta i kako da radimo, Abdul-Hamid je preuzeo odgovornost na sebe i - završilo se kako se završilo. To je bio danak neiskustvu. Nemam šta da zamerim momcima, sve se videlo na terenu. Pokazali su veliku energiju i protiv jedne kvalitetne ekipe, sa dužom klupom, imali smo otvorenu utakmicu. Jedino nismo uspeli da iskontrolišemo njihov skok u napadu, jer smo morali da pomažemo u odbrani na njihovim manjim igračima", rekao je Lukajić i dodao:

"Sve što je Cedevitu držalo u igri bio je upravo bolji ofanzivni skok. Ne bih da komentarišem suđenje. To je prošla stvar, ne može se ništa promeniti, ali mislim da se sve videlo. Idemo dalje. Sigurno je da ćemo utakmicu protiv Gran Kanarije, koja nema rezultatski značaj ni za nas ni za njih, odigrati na visokom nivou, jer nam je potreban kontinuitet dobrih igara".

Hemofarm će u narednom kolu, koje je na programu 1. marta, na svom terenu dočekati Gran Kanariju.