0
Nedelja 30.01.2011.
18:57

Partizan ponovo gospodari 'Jadranom'

Košarkaši Partizana ostvarili su 12. pobedu u ovoj sezoni NLB lige savladavši u gostima ekipu Zagreba rezultatom 77:69, čime su ponovo izbili na čelo tabele ovog regionalnog takmičenja.

Uz Kurtisa Džerelsa najefikasniji u Zagrebu - Raško Katić

Od samog početka utakmice u Zagrebu crno-beli su diktirali tempo, ali su imali i mnogo problema da zaustave razigranog Luku Zorića. Koliko je on dobro odigrao protiv crno-belih u uvodnih 20 minuta igre govori i podatak da je praktično sam održavao 'mrave' u igri postigavši 24 od 35 poena domaćina u prvom poluvremenu.

Ipak, u nastavku Partizan je podigao nivo odbrane, a Katić i Gist su se priključili Džerelsu koji je prvi deo meča završio sa deset postignutih poena, pa je u 37. minutu aktuelni šampion NLB lige došao do deset poena prednosti, što je u mnogome i odlučilo popbednika ovog susreta.

Najbolji strelci Partizana u ovom meču bili su Raško Katić i Kurtis Džerels sa po 14 poena, dva manje je ubacio Gist, a Jan Veseli je meč završio sa 11 koševa.

Zorić je u drugom poluvremenu crno-belima dao samo šest poena, pa je meč završio sa 30 postignutih poena.

U ostalim mečevima 19. kola NLB lige odigranim u nedelju Igokea je nadigrala Budućnost sa 80:70, dok je Nimburk u Češkoj bio bolji od Cibone rezultatom 76:69.

U subotu je Zvezda izgubila od Krke u Beogradu, dok je Hemofarm deklasiran na gostovanju Olimpiji u Ljubljani 104:62.

Zvezda otpustila Amerikanca Majlsa

Košarkaški klub Crvena zvezda otpustila je američkog krilnog centra Entonija Majlsa posle poraza od Krke u 19. kolu NLB lige.

Trener Zvezde Mihailo Uvalin rekao je posle poraza od Krke u hali Pionir da pojedini igrači ne zaslužuju "crveno-beli" dres, a već u nedelju je uručen otkaz Majlsu, koji u dosadašnjem toku sezone nije pokazao previše kvaliteta.

Entoni Majls je imao ugovor do kraja sezone u NLB ligi, a za Zvezdu je na 12 utakmica prosečno beležio blizu sedam poena uz četiri skoka.